جنجال جدید مایکل مور علیه وال استریت

به گزارش وبلاگ بارزند، در حالی که یوتیوب فیلم جدید مایکل مور مستندساز آمریکایی را حذف نموده، وی این اقدام را سانسور به بهانه ای واهی توصیف کرد.

جنجال جدید مایکل مور علیه وال استریت

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ بارزند به نقل از ددلاین، مایکل مور و جف گیبز به حذف فیلم مستند جنجالی شان با عنوان سیاره انسان ها از یوتیوب اعتراض کردند.

سیاره انسان ها که به رایگان در یوتیوب به اشتراک گذاشته شده بود دیگر در دسترس نیست و مور به عنوان تهیه کننده و گیبز به عنوان نویسنده-کارگردان گفته اند از این موضوع تازه امروز آگاه شده اند و این در حالی است که فیلم آن ها تنها در یک ماه بیش از 8.3 میلیون تماشاگر داشته است.

گیبز با انتشار بیانیه ای اعلام نموده این عمل به معنی سانسور مستقیم به دلیل نقد های سیاسی از این فیلم است.

در حالی که گفته شده حذف این فیلم برای عدم رعایت حق انتشار در 4 ثانیه از فیلم است، گیبز معتقد است هیچ نقض حق انتشاری در این فیلم وجود ندارد و در واقع یوتیوب با سوء استفاده از قانون حق انتشار دست به حذف فیلمی زده که نشان می دهد چگونه بعضی از جنبش های محیط زیستی خودشان به دامان وال استریت لغزیده اند و در برابر سرمایه داری سبز کوتاه آمده اند.

یوتیوب گفته است در 4 ثانیه از این فیلم عملیات استخراج از معدن فلزات کمیابی را نشان می دهد که در ساخت توربین های بادی به کار می فرایند و بدون مجوز مورد استفاده قرار گرفته است.

مور این ویدیو را ماه پیش و در آستانه روز زمین منتشر نموده بود. تمرکز اصلی این مستند بر این است که راهکار های سبز در خصوص سوخت های فسیلی برای نجات زمین و جلوگیری از گرم شدن زمین وعده هایی نادرست است که در نهایت به مصرف بیش از حد و کاهش منابع منجر می گردد. این فیلم همچنین سوالاتی در خصوص نظرات علاقه مندان به محیط زیست از جمله ال گور معاون سابق رییس جمهوری آمریکا و مسایل اقتصادی مرتبط به آن ارایه می نماید.

این مستند به ویژه از سوی جناح چپ غیرقابل تحمل خوانده شده و واکنش جدی آن ها را برانگیخته است. جاش فاکس کارگردان نامزد اسکار برای فیلم گازلند کمپینی در توییتر علیه این مستند به راه انداخت و خواهان این شد که سازندگان و توزیع کنندگان فیلم، مانع انتشار آن شوند و فیلم را گمراه کننده و پوچ خواند.

کوشش فاکس البته با واکنش های جدی روبه رو شد و انجمن قلم آمریکا این اقدام را کوششی برای سانسور خواند.

گیبز قبلاً هم هر کوششی برای ممانعت از پخش فیلم را مصداق واقعی سانسور خوانده بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "جنجال جدید مایکل مور علیه وال استریت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنجال جدید مایکل مور علیه وال استریت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید