بخت برد ترامپ و بایدن هنوز یکسان است؟

به گزارش وبلاگ بارزند، خبرنگاران : بر خلاف فضای توییتر فارسی که ترامپ را برنده نهایی فرض نموده اند، هنوز در فضای سیاسی و رسانه ای ایالات متحده، بخت برد ترامپ و بایدن یکسان است. حتی شاید بیشتر به سود بایدن.

بخت برد ترامپ و بایدن هنوز یکسان است؟

به گزارش وبلاگ بارزند به نقل از خبرآنلاین، بایدن در ایالت کلیدی ویسکانسین از ترامپ پیش افتاد.در حال حاضر با شمارش 95 درصد آرا جو بایدن 49.4 درصد آرا و دونالد ترامپ 49.1 درصد آرا را به خود اختصاص داده است

این ایالت 10 رأی الکترال دارد و پیروزی بایدن در آن کار را برای ترامپ سخت می نماید.

بر خلاف فضای توییتر فارسی که ترامپ را برنده نهایی فرض نموده اند، هنوز در فضای سیاسی و رسانه ای ایالات متحده، بخت برد ترامپ و بایدن یکسان است. حتی شاید بیشتر به سود بایدن.

شمارش آرا دوباره از 3 تا 4 ساعت دیگر در ایالت های کلیدی از سر گرفته شده و فضا شفاف تر خواهد شد.

فاکس نیوز و آسوشیتدپرس نیز جو بایدن، رقیب ترامپ را برنده ایالت آریزونا اعلام کردند. به این ترتیب 11 رای الکتورال این ایالت به بایدن می رسد. تا اینجای کار، جو بایدن، نامزد دموکرات، 236 رای الکتورال دارد و نامزد جمهوری خواه، یعنی دونالد ترامپ، 213 رای.

بر اساس برآورد شبکه خبری سی ان ان، پیش بینی می گردد که جو بایدن برنده رای گیری در ایالت هاوایی باشد.

هاوایی 4 رای الکترال دارد و در سال 2016 هم رای دهندگان آن هیلاری کلینتون را برگزیده بودند.

همچنین بر اساس برآورد نیویورک تایمز تا به امروز دو حزب دموکرات و جمهوری خواه هر کدام 47 کرسی خود را در مجلس سنا قطعی نموده اند و 6 کرسی هنوز تکلیفش معین نیست. دموکراتها توانسته اند دو کرسی متعلق به جمهوری خواستار را از آن خود نمایند و در مقابل جمهوری خواستار نیز یک کرسی متعلق به دموکرات ها را به دست آورده اند. در صورتی که در خاتمه هر کدام از احزاب پیروز به کسب 50 کرسی در مجلس سنا شوند، اکثریت به دست جناحی خواهد بود که در انتخابات ریاست جمهوری پیروز گردد.

به همین دلیل رهبر اقلیت جمهوری خواستار مجلس نمایندگان، کوین مک کارتی از حوزه انتخابی کالیفرنیا دوباره رای آورد. دبی دینگل دموکرات نیز از میشیگان دوباره وارد مجلس نمایندگان می گردد.

نبرد حیاتی در 5 ایالت جورجیا، میشیگان، نوادا، کارولینای شمالی، پنسیلوانیا و ویسکانسین که بایدن در آن پیشتاز است همچنان ادامه دارد.

همزمان تصاویری در شبکه های مجازی منتشر شده است که نشان می دهد معترضانی که همزمان با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در خیابان های واشنگتن دی سی تجمع نموده بودند اقدام به پرتاب مواد آتش زا کردند که در نتیجه چرخ خودروی نیروهای پلیس حاضر در صحنه پنچر شد. تظاهرات و درگیری عده ای از مخالفان هردو نامزد با شعار رئیس جمهور نمی خواهیم در جریان است.

شبکه العربیه نیز مدعی شده که ترامپ در ایالت پنسیلوانیا پس از شمارش 80 درصد آراء پیروز حتمی است.

روزنامه گاردین نیز می نویسد: آرا الکترال برای بایدن با 238 و برای ترامپ با 213 رای متوقف شده است.

اگر بایدن بتواند نوادا را با اختلاف کم پیش برده و برنده بودن خود در ویسکانسن را مهر و موم کند، هر ایالتی که بعدا ببرد، یعنی کارولینای شمالی{با 15 رای الکترال}، جورجیا{با 16 رای الکترال}، میشیگان {با 16 رای الکترال}و یا پنسیلوانیا {با 20 رای الکترال}، پیروزی نهایی را به دست خواهد آورد.

در تازه ترین گزارشات در نوادا ترامپ و بایدن رقابت نفس گیر و نزدیکی دارند.

ریچل مدو، مجری سرشناس و تحلیلگر ام اس ان بی سی می گوید آنگونه که نظرسنجی ها اعلام می کردند و تحلیلگران پیش بینی می کردند دموکرات ها در این انتخابات به پیروزیت چندانی دست نیافته اند.

منبع: اقتصادنیوز

به "بخت برد ترامپ و بایدن هنوز یکسان است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بخت برد ترامپ و بایدن هنوز یکسان است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید