موافقت وزارت خارجه آمریکا با فروش تسلیحات به تایوان

به گزارش وبلاگ بارزند به نقل از الجزیره، درست یک روز پس از آنکه چین از احتمال تحریم شرکت های آمریکایی صادرکننده تسلیحات به تایوان اطلاع داد، پنتاگون روز دوشنبه گفت که وزارت خارجه آمریکا با فروش 100 سامانه پدافند ساحلی هارپون ساخت شرکت بوئینگ به تایوان موافقت نموده است.

موافقت وزارت خارجه آمریکا با فروش تسلیحات به تایوان

بنا به اعلام پنتاگون، ارزش این تسلیحات بالغ بر 2.37 میلیارد دلار خواهد بود.

پیش از این نیز وزارت خارجه آمریکا با فروش احتمالی سه نوع سیستم تسلیحاتی دیگر از جمله حسگرها، موشک ها و توپخانه با ارزشی بالغ بر 1.8 میلیارد دلار به تایوان موافقت کرد.

این در حالی است که روز دوشنبه، سخنگوی وزارت خارجه چین خطاب به وبلاگ بارزند گفت که چین شرکت های لاکهید مارتین، دفنس بوئینگ، رایثئون و سایر شرکت های آمریکایی دخیل در فروش تسلیحات به تایوان را تحریم خواهد نمود.

در مقابل، مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای گفت: ما کوشش های پکن برای اقدام تلافی جویانه علیه شرکت های آمریکایی و خارجی را به دلیل فروش تسلیحات به تایوان- که از احتیاج تایوان به دفاع مشروع از خود پشتیبانی می کند- محکوم می کنیم.

لازم به ذکر است که ظرف سال های گذشته، ایالات متحده و چین بر سر موضوعاتی از تجارت گرفته تا حقوق بشر و مناقشه بر سر جزایر واقع در دریای چین جنوبی اختلافات بسیاری داشته و کشمکش های سیاسی فراوانی را تجربه نموده اند، تا جایی که دونالد ترامپ رئیس جمهوری کنونی آمریکا اتخاذ رویکردی سختگیرانه تر نسبت به چین را به محور اساسی تبلیغات انتخاباتی خود تبدیل نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "موافقت وزارت خارجه آمریکا با فروش تسلیحات به تایوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موافقت وزارت خارجه آمریکا با فروش تسلیحات به تایوان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید