خلبانان خارجی ترکیش ایرلاینز به مرخصی بدون حقوق فرستاده شدند

به گزارش وبلاگ بارزند، ترکیش ایرلاینز برای کاهش فشار بر فاینانس خود در بحران پاندمی ویروس کرونا، خلبانان خارجی را به مرخصی بدون حقوق فرستاد.

خلبانان خارجی ترکیش ایرلاینز به مرخصی بدون حقوق فرستاده شدند

به گزارش وبلاگ بارزند، این شرکت هواپیمایی به بعضی از خدمه خارجی خود به وسیله ایمیل اظهار داشت که مرخصی بدون حقوق آنها از اول نوامبر شروع می گردد و این تصمیم پس از شش ماه بازبینی خواهد شد. در ایمیلهای این شرکت به شمار خلبانانی که به مرخصی بدون حقوق فرستاده شده اند، اشاره ای نشده است.

هنوز معلوم نیست خلبانان ترکیه ای هم مشمول این تصمیم خواهند شد یا خیر. سخنگوی شرکت ترکیش ایرلاینز در این باره حاضره به اظهارنظر نشد.

ترکیش ایرلاینز هم مانند سایر شرکتهای هواپیمایی دنیا از تعطیلی مرزها و کاهش شدید سفرهای هوایی در دوران پاندمی ویروس کرونا به شدت متضرر شده است. این شرکت 2.23 میلیارد لیر معادل 280 میلیون دلار ضرر در سه ماهه دوم گزارش کرد و شمار مسافرانش سال جاری حدود دو سوم کاهش پیدا نموده است.

این شرکت برخلاف بسیاری از ایرلاینهای دیگر از کاهش مشاغل یا درخواست یاری اقتصادی از دولت خودداری نموده است. در عوض حقوق خلبانانش را تا خاتمه سال 2021 نیمی کاهش داده و حقوق سایر کارمندانش را نیز کمتر نموده است. تصمیم اخیر مطابق با پیشنهاد رسمی است که در اوت مطرح شده بود و مقامات هواپیمایی ترکیه از این شرکت درباره اخراج کارمندان خارجی پیش از اخراج کارمندان ترکیه ای نظرخواهی نموده بودند.

ایلکر آیچی، رییس هیات مدیره ترکیش ایرلاینز اوایل شیوع پاندمی گفته بود این شرکت هواپیمایی مشاغل را حفظ خواهد نمود اما در آینده اندکی قربانی دادن ناگزیر ضروری خواهد بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، ارزش سهام ترکیش ایرلاینز سال جاری 28 درصد نزول نموده است و در مقایسه، شاخص 100 بورس استانبول 4.1 درصد رشد داشته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "خلبانان خارجی ترکیش ایرلاینز به مرخصی بدون حقوق فرستاده شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خلبانان خارجی ترکیش ایرلاینز به مرخصی بدون حقوق فرستاده شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید