11 شهریور؛ زمان احتمالی برای از سرگیری پروازهای مشترک میان ایران و ترکیه

به گزارش وبلاگ بارزند، جلال ابراهیمی با اشاره به شرایط اقتصاد ترکیه اظهار کرد: بخش توریسم و گردشگری ترکیه یکی از اصلی ترین بخش های تاثیرگذار در اقتصاد ایران کشور است و از این رو حتی در ایام شیوع کرونا نیز دولت این کشور کوشش کرد، با به کارگیری بعضی سیاست ها در کوتاه ترین زمان ممکن، شرایط را برای بازگشت گردشگر ها فراهم کند.

11 شهریور؛ زمان احتمالی برای از سرگیری پروازهای مشترک میان ایران و ترکیه

به گفته وی، در هفته های گذشته، تعداد زیادی از کشورها بار دیگر گردشگران خود را به ترکیه فرستاده اند و دولت این کشور در فضایی پنج هزار متری در فرودگاه استانبول، آزمایشگاه تست کرونا را فراهم نموده است. در هفته های اخیر تنها در یک روز، مسافران خارجی وارد شده به شهری مانند آنتالیا از 10 هزار نفر گذشته است.

رئیس خانه اقتصاد ایران و ترکیه با مطرح کردن این سوال که چگونه ساکنان کشورهایی مانند آمریکا، ایتالیا و اسپانیا با این حجم از شیوع کرونا امکان تردد در ترکیه را پیدا نموده اند اما همچنان ایرانی ها اجازه سفر ندارند، اعلام کرد: تعداد زیادی از دانشجویان ایرانی یا افرادی که شغل یا سرمایه گذاری در ترکیه دارند، در هفته های گذشته با مشکل جدی روبرو شده اند تا جایی که تنها راه رفت و آمد آنها هواپیمایی قطر بوده که این شرکت نیز اصرار به فروش رفت و برگشت بلیت دارد و همین امر در کنار افزایش ساعت پروازها، هزینه ای جدی نیز برای ایرانی ها به وجود آورده است.

ابراهیمی با اشاره به لغو زمان ابتدایی اعلام شده برای گشایش دوباره پروازهای مشترک، اظهار کرد: در روزهای اخیر یکی از مقامات ترک اعلام نموده که احتمالا شرایط برقراری مجدد پروازهای ایران - ترکیه در 25 مرداد فراهم خواهد شد و ترکیش ایرویز و ایرلاین های ایرانی تردد خود را از سر می گیرند. البته این موضوع بسته به میزان شیوع کرونا دارد و در صورتی که اوضاع تا آن موقع بهبود نیابد، احتمالا پروازهای مشترک از 11 شهریور کلید خواهد خورد.

وی اعلام نمود: با توجه به سفرهای گسترده مشترک میان دو کشور و اهمیت فعال بودن ترددها، قطعا احتیاج به مذاکرات جدی میان مقامات ایران و ترکیه وجود دارد تا همانطور که شهروندان بسیاری از کشورهای درگیر با کرونا به ترکیه سفر می نمایند، شرایط برای شهروندان ایران نیز فراهم گردد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "11 شهریور؛ زمان احتمالی برای از سرگیری پروازهای مشترک میان ایران و ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "11 شهریور؛ زمان احتمالی برای از سرگیری پروازهای مشترک میان ایران و ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید