شفق نیوز اطلاع داد: ورود غیرمنتظره معاون ترامپ و وزیر دفاع آمریکا به پایگاه عین الاسد عراق

به گزارش وبلاگ بارزند، منابع خبری از ورود غیر منتظره معاون رئیس جمهور و وزیر دفاع آمریکا به پایگاه عین الاسد در عراق خبر دادند.

شفق نیوز اطلاع داد: ورود غیرمنتظره معاون ترامپ و وزیر دفاع آمریکا به پایگاه عین الاسد عراق

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بارزند، منابع خبری از سفر غیرمنتظره وزیر مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا به عراق اطلاع دادند.

بر اساس گزارش العالم، منابع عراقی در این باره گزارش دادند مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا امروز در سفری ناگهانی و اعلام نشده وارد پایگاه عین الاسد در عراق شد.

پایگاه خبری شفق نیوز به نقل از یک منبع خاص خود گزارش داد مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا عصر شنبه در سفری غیر منتظره وارد پایگاه هوایی عین الاسد در استان الانبار شد و با غروب خورشید هم مارک اسپر وزیر دفاع این کشور وارد این پایگاه شد.

این منبع اضافه نمود سفر پنس و اسپر با هدف اطلاع یافتن از عملیات استقرار و فعال سازی سامانه پاتریوت و ملاقات با نظامیان آمریکایی و ائتلاف اجرا شده است.

شبکه تلویزیونی المسیره پیشتر گزارش داد که نیروهای اشغالگر آمریکایی سامانه پدافندی پاتریوت را در دو پایگاه نظامی عین الاسد در استان الانبار و پایگاه الحریر در استان اربیل در منطقه کردستان این کشور راه اندازی کردند.

مجله آمریکایی defensenews نیز فاش کرد که آمریکا یک سامانه پدافندی جدید به نام C- RAM را کنار سامانه پدافندی پاتریوت در عراق مستقر نموده است.

در همین حال، دیوید شینکر دستیار وزیر خارجه آمریکا امروز شنبه از تداوم مقدمه چینی واشنگتن برای برگزاری دور جدیدی از گفت وگوی راهبردی با عراق اطلاع داد و گفت که اعضای تیم مذاکره کننده آمریکا معین شده اند.

نیروهای ائتلاف تحت فرماندهی آمریکا ماه گذشته پایگاه K 1 در کرکوک و قبل از آن پایگاه هوایی القیاره در جنوب شهر موصل در استان نینوای عراق را تحویل نیروهای عراقی دادند. نیروهای ائتلاف تحت فرماندهی آمریکا همچنین پایگاه نظامی القائم در استان الانبار عراق را نیز بعد از خروج از آن تحویل دادند.

در اوایل ماه جاری میلادی نیز پایگاه الحبانیه بعد از خروج نیروهای ائتلاف تحویل نیروهای عراقی شد.

انتای پیغام،

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "شفق نیوز اطلاع داد: ورود غیرمنتظره معاون ترامپ و وزیر دفاع آمریکا به پایگاه عین الاسد عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شفق نیوز اطلاع داد: ورود غیرمنتظره معاون ترامپ و وزیر دفاع آمریکا به پایگاه عین الاسد عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید