دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور دکتری 97 چهارشنبه منتشر می گردد

به گزارش وبلاگ بارزند، حسین توکلی - مشاور عالی سازمان سنجش در تبادل نظر با خبرنگار مهر اضافه نمود: ثبت نام برای شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) نیمه متمرکز سال 97 به منظور پذیرش دانشجو در دوره های روزانه، نوبت دوم، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیغام نور و دانشگاهها و موسسات آموزش عالی دولتی و غیر دولتی و پردیس خودگردان دانشگاه ها از جمله از چهارشنبه اول آذر 96 شروع می گردد.

دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور دکتری 97 چهارشنبه منتشر می گردد

وی اضافه کرد: دفترچه راهنمای ثبت نام در آزمون همزمان با آغاز فرآیند ثبت نام از روز چهارشنبه اول آذرماه 96 می توانند آن را از سایت سازمان سنجش دریافت نمایند.

توکلی اعلام کرد: داوطلبان آزمون ورودی دکتری (نیمه متمرکز Ph.D) سال 1397 تا سه شنبه 7 آذرماه 96 فرصت دارند در این آزمون ثبت نام نمایند. ثبت نام منحصراً به صورت اینترنتی و از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی: www.sanjesh.org انجام خواهد پذیرفت.

وی اضافه کرد: کلیه متقاضیان ضرورت دارد در این مهلت با مطالعه دقیق دفترچه راهنما و آماده کردن مدارک لازم به سایت سازمان سنجش مراجعه و برای ثبت نام اقدام نمایند.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: هر داوطلب براساس علاقه فقط می تواند در یک کدرشته امتحانی (بر اساس ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون) متناسب با رشته ای که در آن فارغ التحصیل شده است، ثبت نام و در آزمون مربوط شرکت کند.

وی اضافه کرد: داوطلبان ضروری است که ابتدا دفترچه راهنمای ثبت نام را مطالعه نموده و در صورت واجد شرایط بودن، نسبت به پرداخت هزینه خرید کارت اعتباری ثبت نام در آزمون به توضیح ذیل، اقدام نمایند و سپس مراحل بعدی را به انجام برسانند. دفترچه راهنما همزمان با آغاز ثبت نام از پایگاه اطلاع رسانی این سازمان قابل دریافت است.

توکلی گفت: با توجه به اینکه پرداخت هزینه ثبت نام به صورت اینترنتی صورت می گیرد ضروری است داوطلبان از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است، مبلغ 600 هزار ریال (60 هزار تومان) را به عنوان وجه ثبت نام آزمون پرداخت نمایند و سریال ثبت نام را خریداری نمایند.

وی اضافه کرد: از آنجا که امکان ارائه خدماتی از طریق ارسال پیغام کوتاه در این آزمون وجود دارد کسانی که تمایل به استفاده از این خدمات دارند می توانند با درج گزینه مزبور مبلغ 5 هزار ریال دیگر نیز پرداخت نمایند.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: سطح سئوالات امتحانات اختصاصی در حد دانش فارغ التحصیلان دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد و مطابق با فهرست شورای عالی برنامه ریزی است. ضریب سئوالات تخصصی 4، ضریب سئوالات زبان یک و ضریب سئوالات استعداد تحصیلی یک است.

توکلی اعلام کرد: با توجه به اینکه آزمون ورودی دکتری (نیمه متمرکز Ph.D) سال 1397 در روز آدینه 4 اسفندماه 96 برگزار خواهد شد، داوطلبان ضروری است از روز سه شنبه اول اسفند تا پنجشنبه سوم اسفندماه 96 با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش نسبت به تهیه پرینت کارت شرکت در آزمون و راهنمای شرکت در آزمون اقدام نمایند.

مشاور عالی سازمان سنجش یادآور شد: آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) نیمه متمرکز سال 97 روز آدینه 4 اسفندماه 96 در حوزه های امتحانی مربوط در یک نوبت برگزار می گردد.

منبع: ویکی گرام

به "دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور دکتری 97 چهارشنبه منتشر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور دکتری 97 چهارشنبه منتشر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید