بایدن: در صورت عدم کناره گیری ترامپ، مردم بیشتری جان می بازند

به گزارش وبلاگ بارزند به نقل از سی ان ان، جو بایدن نامزد دموکرات و مدعی پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری 2020 ایالات متحده آمریکا و کاملا هریس گزینه وی برای سمت معاونت از شهر ویلمینگتون ایالت دلاور در مورد شرایط اقتصادی آمریکا در دوران شیوع کرونا سخنرانی کردند.

بایدن: در صورت عدم کناره گیری ترامپ، مردم بیشتری جان می بازند

در ابتدای این سخنرانی، کاملاً هریس گفت: ما همگی می دانیم که این همه گیری [کرونا] و این رکود به شدت به رنگین پوستان لطمه زده است. سیاهپوستان آمریکا و لاتین تبارها سه برابر بیشتر از سایر گروه ها به این بیماری مبتلا شده و احتمال بیشتری وجود دارد که در اثر این بیماری جان خود را از دست بدهند. بومیان آمریکا نیز چهاربرابر بیش از سایر گروه ها احتمال دارد که در بیمارستان بستری شوند. و ماه گذشته، نرخ بیکاری برای سیاهپوستان آمریکایی تقریباً دو برابر سایر گروه ها بود.

هریس در ادامه اضافه کرد: ما همواره در مورد تأثیری که این همه گیری بر کل اقتصاد ما گذاشته، مصاحبه کرده ایم، از 500 شرکت موجود در فهرست فورچون تا کسب و کارهای بسیار کوچکی که بسیاری از گروههای اقلیت به آن متکی هستند.

این در حالی است که اوایل روز دوشنبه، هریس و بایدن از سوی گروهی از مدیران اجرایی شرکتها از جمله شرکتهای مایکروسافت، و تارگت و گپ، و رهبران اتحادیه ها خلاصه گزارشات اقتصادی دریافت کردند.

معاون بایدن همچنین از آغاز یک کنش واقعی برای مهار ویروس، نجات جان انسان ها و همچنین مقابله با این همه گیری سخن گفت و اعلام کرد که راه پیش رو آسان نخواهد بود.

این اظهارات هریس درست در زمانی ایراد می شود که ایالات متحده با افزایش موارد ابتلاء به بیماری کرونا روبروست و روز یکشنبه شمار مبتلایان در این کشور از مرز 11 میلیون نفر گذشت. در واقع با توجه به افزایش یک میلیون نفری مبتلایان ظرف تنها شش روز، ایالات متحده آمریکا هم اکنون سریع ترین نرخ افزایش مبتلایان را از آغاز همه گیری کرونا تجربه می کند.

در ادامه این سخنرانی دو نفره، جو بایدن با عالی خواندن اخبار مربوط به اثرگذاری بیش از 90 درصدی واکسن های ساخته شده توسط دو شرکت داروسازی مُدرنا و فایزر برای پیشگیری از کرونا گفت: با این حال، تولید واکسن و واکسیناسیون دو موضوع متفاوت هستند.

این نامزد مدعی پیروزی در رقابتهای ریاست جمهوری 2020 آمریکا تأکید کرد رهبران کسب و کارها و عرصه تجاری که روز دوشنبه با آنها صحبت کرده است، با این موضوع موافقت کردند که هرچه زودتر تیم وی به طرح توزیع واکسن دولت ترامپ دسترسی پیدا کند، عبور آرام از این مرحله گذار زودتر اتفاق خواهد افتاد.

جو بایدن در این سخنرانی برنامه خود برای بازسازی اقتصاد آمریکا را بطور خلاصه تشریح کرد و گفت: اکنون زمان آن رسیده است که به کار و فعالیت پاداش دهیم، نه فقط به ثروت در آمریکا. ما می خواهیم یک ساختار اقتصادیاتی عادلانه داشته باشیم تا تضمین کند ثروتمندان و شرکتها سهم منصفانه خود را می پردازند.

معاون پیشین ریاست جمهوری آمریکا در دولت باراک اوباما همچنین گفت که برنامه اقتصادی وی میلیونها فرصت شغلی با دستمزد خوب را در بخش تولیدی، تکنولوژی و سایر صنایع ایجاد خواهد کرد.

بایدن گفت: از خودروها گرفته تا اجناس موجود در انبار، ما [جنس] آمریکایی می خریم. و با شرکتهایی که محصولات خود را در داخل آمریکا تولید نمی کنند، هیچ قرارداد دولتی منعقد نخواهد شد.

این نامزد دموکرات همچنین با اذعان به خسارت اقتصادی وارده ناشی از شیوع کرونا خطاب به مردم آمریکا گفت که این فرصتی برای ایالات متحده است تا قدرتمندتر و انعطاف پذیرتر از گذشته از میانه این همه گیری برخیزد.

این نامزد دموکرات رقابتهای ریاست جمهوری آمریکا در سخنرانی روز دوشنبه خود هشدار داد که در صورت عدم همراهی دولت دونالد ترامپ با فرایند انتقال آرام قدرت، به ویژه در حوزه برنامه توزیع واکسن، تعداد بسیار بیشتری از مردم آمریکا جان خواهند باخت.

بایدن در پاسخ به این پرسش که در صورت عدم همراهی ترامپ با فرایند انتقال قدرت چه رخ خواهد داد، گفت: اگر همکاری نکنیم، مردم بیشتری جان خود را از دست می دهند.

وی در ادامه اضافه کرد: اگر مجبور شویم تا بیستم ژانویه (2021) صبر کرده و سپس برنامه ریزی [برای توزیع واکسن] را آغاز کنیم، یک ماه عقب می افتیم… بنابراین لازم است که این برنامه ریزی انجام شود و همکاری وجود داشته باشد. همین حالا و با [حداکثر] سرعتی که می توانیم آن را انجام دهیم.

بایدن همچنین با اشاره به مصاحبهی خود با شماری از قانونگذاران جمهوریخواه گفت که بابت شرایط دشواری که رئیس جمهور آمریکا برای آنها بوجود آورده است، با این قانونگذاران اظهار همدردی می کند و گفت که امیدوار است رئیس جمهور ترامپ تا پیش از روز بیستم ژانویه نسبت به این موضوع به آگاهی بیشتری دست یابد.

شایان ذکر است که روز جمعه، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در ایالات متحده اعلام کرد که شمار بیماران بستری شده در میان سیاه پوستان، لاتین تبارها و بومیان آلاسکا و آمریکا در مقایسه با آسیایی تباران و سفیدپوستان بطور چشمگیری بالاتر است. همچنین نرخ بیماران بستری شده در میان افراد سیاه پوست و لاتین تبار چهاربرابر بیشتر از سفیدپوستان است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "بایدن: در صورت عدم کناره گیری ترامپ، مردم بیشتری جان می بازند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن: در صورت عدم کناره گیری ترامپ، مردم بیشتری جان می بازند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید