واکنش سازمان ملل به تحریم آمریکا علیه دیوان بین المللی کیفری

به گزارش وبلاگ بارزند، دبیر کل سازمان ملل متحد به اقدام رئیس جمهور آمریکا در صدور مجوز برای تحریم دیوان بین المللی دادگستری واکنش نشان داد.

واکنش سازمان ملل به تحریم آمریکا علیه دیوان بین المللی کیفری

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بارزند، آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد از اقدام رئیس جمهور آمریکا در صدور مجوز تحریم دیوان بین المللی کیفری ابراز نگرانی کرد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا امروز پنجشنبه با امضای یک فرمان اجرایی مجوز اعمال تحریم علیه دیوان بین المللی کیفری را صادر کرد.

رسانه ها گزارش داده اند ترامپ این مجوز را به دلیل تحقیقات دیوان بین المللی کیفری درباره جرائم آمریکا در افغانستان اعمال نموده است.

این فرمان اجرایی به وزیر خارجه آمریکا اجازه می دهد با مشورت وزیر خزانه داری دارایی های شماری از کارکنان دیوان بین المللی کیفری را که در تحقیقات از جنایات جنگی آمریکا در افغانستان نقش دارند مسدود کند.

مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری گفت: دیوان بین المللی کیفری حقی برای تحقیق از سربازان ما در افغانستان ندارد و ما عضو اساسنامه رم نیستیم.

مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا هم گفت: کوشش های دیوان بین المللی کیفری برای تحقیق از سربازان آمریکایی انطباقی با قوانین بین المللی ندارد.

ویلیام بار، وزیر دادگستری آمریکا هم ادعا کرد که آمریکا اطلاعات موثقی درباره فساد در دیوان بین المللی کیفری در اختیار دارد. او همچنین روسیه را به دخالت در امور این دیوان متهم کرد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "واکنش سازمان ملل به تحریم آمریکا علیه دیوان بین المللی کیفری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش سازمان ملل به تحریم آمریکا علیه دیوان بین المللی کیفری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید