معرفی 3 منطقه گردشگری ایران برای طبیعت گردان

به گزارش وبلاگ بارزند، گردنه حیران از جمله دیدنی ترین مناطق سرسبز ایران می باشد که هر گردشگری حداقل یک بار باید طعم دیدن این طبیعت را بچشد.

معرفی 3 منطقه گردشگری ایران برای طبیعت گردان

سه منطقه بکر و دیدنی ایران برای طبیعت گردان

مدتی ست طبیعت گردی که یکی از چالش برانگیزترین و هیجانی ترین انواع سفر است، محبوبیت زیاده پیدا نموده. رفتن به طبیعت رجعت به خود است و قرار دریافت در جایی که خبری از دود و شلوغی و رفت و آمدهای سرسام آور نیست، روح آدم را پالایش می نماید. طبیعت ایران وسیع است و طبیعت گردی در آن لذت فراوانی دارد. مناطق طبیعی ایران از جنگل هایش تا کوه و دشت و صخره هایش، همگی مقاصد بسیار مناسبی برای طبیعت گردانی هستند که دوست دارند چالش های جدیدی را در زندگی شان تجربه نمایند.

سه منطقه طبیعی و گردشگری ایران را در این مطلب بخوانید و برای سفر بعدی کفش هایتان را به پا کنید تا در راستا جاده ای پر فراز و نشیب، از زیبایی های محصور شده در مه لذت ببرید، بر فراز قلعه ای با هزار پله بایستید و احساس رهایی کنید و به جایی بروید که در ابرها سیر کنید.

جاده حیران، راهی به سمت حیرت و شگفتی

حد فاصل دو شهر آستارا و اردبیل جاده ای قرار گرفته است که این دو شهر را به هم وصل می نماید. گردنه حیران در راستا آستارا به نمین اردبیل قرار گرفته و فاصله این جاده تا اردبیل حدود 45 دقیقه است. این جاده نام خود را از روستایی که در راستا جاده قرار گرفته است گرفته است. روستای حیران مرزی ترین شهر استان گیلان است که در بیشتر ایام سال پوشیده از مه می گردد.

منظره ای که موقع عبور از گردنه حیران به چشم می خورد، اعجاز خاصی دارد. انگار وارد دنیا دیگری شده اید و تلفیق سبزی دره با مه غلیظی که در آن حرکت ملایمی دارد، یکی از زیباترین منظره ها را به وجود می آورد. یکی از تفریحات لذت بخش در راه جاده، پارک کردن ماشین کنار رستوران های کوچک کناری و میل کردن آش دوغ است.

قلعه ای با 1000 پله و راهی پرشیب

یکی از اولین گزینه های هر طبیعت گردی، بازدید از قلعه رودخان است. قلعه رودخان با داشتن قلعه ای مستحکم و نمایی شگفت آور همراه با منظره سرسبز اطرافش، یکی از دیدنی ترین جاذبه های ایران است. این جاذبه در استان گیلان و 25 کیلومتری جنوب غربی شهر فومن قرار گرفته است. بالا رفتن از پله های این قلعه شاید برای هرکسی کار آسانی نباشد، اما اگر بتوانید به بالای قلعه برسید، منظره ای را می بینید که مبهوت تان خواهد نمود.

قلعه با هزار پله و شیبی تقریبا تند، یکی از سخت ترین راه های دسترسی را در زمان های گذشته داشته و همین باعث می شده است که از انتخاب های ویژه پادشاهان و فرمانده ها باشد.

جنگل ابر، جنگلی محصور در ابرها

کل تعریف این جاذبه در نامش قرار گرفته است. جنگلی که با ابر پوشانده شده و شما را یاد پلان های سینمایی می اندازد. البته بهترین زمان برای دیدن انبوه ابر در این جنگل از اواسط فروردین تا اواسط پاییز است. وقتی در این فصل ها به جنگل ابر سفر کنید، جنگلی را می بینید که توسط ابرها محصور شده و تلفیق رنگ هایش، منظره ای جادویی به وجود آورده است.

برای رسیدن به این جنگل زیبا باید بعد از رسیدن به شاهرود سمنان، در جاده شاهرود به آزاد شهر گلستان پیش بروید.

منبع: نمناک

به "معرفی 3 منطقه گردشگری ایران برای طبیعت گردان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی 3 منطقه گردشگری ایران برای طبیعت گردان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید