24 گشت و گذار در شهر گرانادا ، اسپانیا

به گزارش وبلاگ بارزند، گشت و گذار در شهر گرانادا

گشت و گذار در شهر گرانادا : در این مقاله از وب سایت مجله گردشگری خبرنگاران مقاله را آماده نموده ایم که به شما خواهیم گفت که در 24 ساعت چطور شهر گرانادا را بگردید . پس تا آخر این مقاله با ما همراه باشید

24 گشت و گذار در شهر گرانادا ، اسپانیا

مختصری درباره شهر گردانادا ، اسپانیا بدانید :

گرانادا شهری است که از تاریخچه غنی و معماری با شکوهی برخوردار است. قدمت این آثار بی نظیر معماری به هزاران سال قبل و دوران رومیان و موروها (مسلمانان اسپانیا) باز می شود. این شهر همواره محل تجمع فرهنگ های گوناگون بوده و تلفیقی از فرهنگ آفریقای شمالی و اروپا است.

بلیط هواپیما در طاهاگشت

این شهر به شدت تحت تاثیر فرهنگ موروها است و هر جای این شهر که پا بگذارید غذاهای سنتی و آثار به جا مانده از آنها را خواهید دید. می توانید از کاخ الحمراء دیدن کنید و در اطراف شهر دوچرخه سواری کنید و چشم اندازهای جاده های زیبای شهر را نظاره کنید.

موزه ها، بناهای تاریخی و مجسمه های زیادی در این شهر وجود دارند که دیدن آنها خالی از لطف نیست و به خصوص برای کسانی که می خواهند سفری کم هزینه داشته باشند، گزینه های مناسبی هستند. این شهر یکی از زیباترین شهرهای اسپانیا است. کمتر شهری در اسپانیا پیدا می شود که دارای این تنوع فرهنگی باشد.

24 ساعت گردش در گردانادا

قبل از آن که خیلی هوا گرم شود، برای دیدن الحمرا آماده شوید. برای بازدید از آن باید حداقل دو ساعت را در نظر بگیرید. این دژ اسلامی باشکوه، سالم ترین شاهکار معماری دوران مورهای اندلسی به شمار می آید که از قرن 8 تا قرن 15 پایدار مانده است. این بنای زیبا را می توانید در بلندای دره دارو پیدا کنید که روبروی قله های پر هیبت سیِرا نِوادا (Sierra Nevada) واقع شده است. اگر چه قدمت این دژ به قرن های قبل بازمی شود؛ اما بازسازی وسیع و اصلی آن در دهه 1200 توسط حکمران موری محمد بن الاحمر صورت گرفت. آجرکاری نمای بیرونی الحمرا به رنگ صورتی روشن از طراحی داخلی و زیبایی پیچیده تزئینات آن محافظت کرده و حیاط های روبازش آرامش خاصی دارند. بهترین نمونه های این حیاط ها را در کاخ های نصرید می توان تماشا کرد. اکتشاف در بین باغ های زیبای کاخ تابستانی و محیط دژ بهترین راه گذراندن یک صبح عالی در گرانادا خواهد بود.

توقف برای تاپاس

در روزهای بهاری و تابستانی گرانادا هر چقدر که به ظهر نزدیک شوید، دمای هوا به اوج خود رسیده و قطعاً نیاز به استراحت در سایه و یک نوشیدنی خنک را در خود احساس خواهید کرد. پس بد نیست خود را به یکی از کافه های خنک رسانده و تجدید قوا کنید. باید حتماً در این بین از تاپاس های معروف و لذیذ اسپانیایی هم سفارش دهید. چه یک ظرف داغ پر از میگوی لذیذ برایتان بیاورند یا از خوراک گوشت با نان برشته، ماهی سرخ شده و پائِلا سفارش دهید، مطمئن باشید که از خوردنشان تجربه ای تکرار نشدنی برایتان باقی می ماند. اگر مستقیماً از دیدن الحمرا به پایین تپه بروید، به میدان نوئِوا (Nueva) خواهید رسید که پر از کافه و رستوران های خوب است. می توانید همزمانی که از غذاها و نوشیدنی هایتان لذت می برید، به تماشای رفت و آمد مردم در یکی از شلوغ ترین خیابان های مرکز شهر نیز بنشینید.

گردش و اکتشاف در البایسین

بعد از یک ناهار طولانی نوبت به استراحت بعد از ظهر می رسد و ناگهان تمام خیابان ها از مردم خالی می شوند. بعد از این ساعت استراحت معروف اسپانیایی، می توانید به گشت و گذار در یکی از افسونگرترین محله های گرانادا بپردازید. محله اَلبایسین (Albaicín) یک محله قدیمیِ عربی بوده و پر از خانه های سفید و خیابان های باریک تو در تو، میدان های آفتابی و باغ های زیبا است. این محله را به خاطر فلامنکو نیز می شناسند و همانطور که مشغول گردش هستید نوای موسیقی متمایز آن را خواهید شنید. اگر به سمت میرادور سن نیکولاس (Mirador San Nicolàs) بروید، می توانید از بهترین نمای پانورامیک شهر لذت ببرید و در شب هم تماشای الحمرای نورپردازی شده حیرت انگیز خواهد بود. از سن نیکولاس تنها چند دقیقه پیاده روی تا میدان لارگا (Larga) خواهید داشت و در آنجا مردم بومی را می بینید که از تاپاس و شادیِ کنار هم بودن در یک میدان سنگفرش شده لذت می برند.

بازدید از ساکرومونته

ساکرومونته (Sacromonte) محله کولیان معروف گرانادا بوده و در دامنه های غبارآلود تپه ها و بالای البایسین قرار گرفته است. بسیاری از مردم محلی هنوز هم در غارهای سفید کنده شده در دل کوه زندگی می کنند و دورهمی های شبانه فلامنکو هنوز هم در بینشان رواج دارد. این رسوم به ویژه در جشن هایی که مربوط به مسیح کولیان در عید پاک می شود از شور و هیجان بیشتری برخوردار هستند. مردم محلی اینجا هنوز هم روی آتش غذا درست می کنند و در خیابان ها با اسب می گردند. در اینجا هیچ تلویزیون، کامپیوتر یا اینترنتی وجود ندارد. بعد از چند ساعتی گشت و گذار در ساکرومونته کم کم خاطره شهر بزرگ و شلوغی که تنها ده دقیقه با آن فاصله دارد را از یاد می برید.

تماشای یک نمایش فلامنکو

بعد از یک گردش بعد از ظهری در محیط رمانتیک البایسین و ساکرومونته، وقت آن رسیده که به تماشای یک نمایش فلامنکو بنشینید. توصیه می کنیم از مؤسسات توریستی حول میدان نوئوا فاصله گرفته و به سمت یکی از تئاترهای غاری ساکرومونته یا جاهای کمتر شناخته شده بروید. این اجراهای عالی، شبی به یادماندنی را برایتان رقم می زنند. در اینجا فلامنکوی اصیل را به صورت خام، احساسی، زنده و با اندکی اندوه خواهید دید. فدریکو گارسیا لورکا، شاعر برجسته قرن بیستمی اسپانیا، درباره گیتار و نمایش های فلامنکو سروده های زیبای متعددی دارد. بعد از یک اجرای عالی، احتمالاً تحت افسون نوازندگان، به سمت جایی برای خوردن تاپاس های شبانگاهی کشیده می شوید.

لمینت دندان کامپوزیت دندان ایمپلنت

منبع: تاپ تراول

به "24 گشت و گذار در شهر گرانادا ، اسپانیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "24 گشت و گذار در شهر گرانادا ، اسپانیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید