فرماندار زرندیه: عشایر از کانون های مهم تامین زنجیره غذایی کشور هستند

به گزارش وبلاگ بارزند، خبرنگاران/مرکزی فرماندار زرندیه گفت: عشایر از کانون های مهم و اساسی تامین زنجیره غذایی کشور هستند.

فرماندار زرندیه: عشایر از کانون های مهم تامین زنجیره غذایی کشور هستند

هادی فدایی در جریان بازدید رئیس سازمان دامپزشکی و رئیس سازمان عشایری کشور از منطقه عشایری یعقوب حصاری زرندیه که محل اسکان ایل کله کوهی و شاهسون احمدلو از استانهای قم، تهران و قزوین است، اضافه نمود: در شهرستان زرندیه مشکلاتی در حوزه عشایری وجود دارد که کوشش می کنیم در سطح استان و ملی آنها را پیگیری و رفع کنیم.

وی اعلام کرد: سفر مسئولین دو سازمان کشوری به زرندیه نشان از اراده مصمم برای حمایت از عشایر و تقویت تولیدات دامی و اقتصاد عشایر است.

فرماندار زرندیه گفت: بازاریابی محصولات عشایر بسیار مهم است و یاری شایانی به تقویت بنیه مالی آنها نموده و انگیزه تداوم فعالیت ها را دوچندان می نماید.

مدیرکل امور عشایری استان مرکزی نیز گفت: استان مرکزی از استان های همجوار در تردد عشایر کشور بویژه قم، قزوین، تهران و البرز است و هشت طایفه نمونه کل کشور در این استان حضور دارند که در شهرستان زرندیه بیشتر ایل شاهسون و طایفه کله کویی مستقر هستند.

علی اکبر منصوری اضافه نمود: افزون بر 330 هزار راس دام عشایری و 159 خانوار عشایر مهمان در استان مرکزی هستند و هشت ایل از جمله شاهسون، سنگسری و... در استان مرکزی تردد و فعالیت دارند.

وی با اشاره به اینکه بالغ بر پنج هزار هکتار مرتع در زرندیه در اختیار عشایر قرار گرفته است، اضافه نمود: بدلیل شیوع کرونا سال جاری عشایر با تاخیر و از 25 اردیبهشت ساکن شدند.

منصوری اعلام کرد: مشکل اصلی عشایر در حوزه آبرسانی است و بدلیل سرقت ترانس برق برای چاه آب مجاور مشکلاتی ایجاد شده است.

وی گفت: اعتبارات استان در حوزه عشایر 700 میلیون تومان است و 16 میلیارد تومان از سوی سازمان عشایری کشور برای آبرسانی اختصاص یافته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "فرماندار زرندیه: عشایر از کانون های مهم تامین زنجیره غذایی کشور هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرماندار زرندیه: عشایر از کانون های مهم تامین زنجیره غذایی کشور هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید