خبرنگاران اوباما انتخاب بایدن برای ریاست جمهوری 2020 آمریکا را تایید کرد

به گزارش وبلاگ بارزند، تهران- خبرنگاران- باراک اوباما رییس جمهور سابق آمریکا شامگاه روز سه شنبه در پیامی انتخاب جو بایدن برای نامزدی دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری 2020 را تایید کرد.

خبرنگاران اوباما انتخاب بایدن برای ریاست جمهوری 2020 آمریکا را تایید کرد

به گزارش شبکه سی ان ان، اوباما در پیغام ویدویی با حمایت از بایدن گفت که چرا آمریکا در حال حاضر با توجه به بحران شیوع بیماری کووید 19 نیازمند ریاست جمهوری فردی مانند معاون اول سابق وی است.

اوباما در ویدئو 11 دقیقه ای خود گفت: اگر یک چیز وجود داشته باشد که ما قرار باشد در این لحظه های مهم بحران عظیم آنرا درک کنیم آن است که نمی توان روح جستجو به دنبال یک فرد را تنها به افراد خانه ها و محل کار محدود کرد.

وی اضافه کرد: رهبری که با دانش و تجربه، صداقت و فروتنی، همدلی و لطف راهنمایی می گردد تنها متعلق به ایالت های خاص و شهرداران ما نیست، متعلق به کاخ سفید است.

اوباما شرح داد: و به همین دلیل من بسیار افتخار می کنم که جو بایدن را برای رییس جمهوری ایالات متحده تأیید می کنم.

منابع خبری نزدیک به اوباما به شبکه سی ان ان گفتند که پیغام رییس جمهوری سابق آمریکا در حمایت از بایدن فراتر از یک حمایت ساده است بلکه پیغام وی خطاب به مردم آمریکا در این شرایط بحرانی و جهانیان است.

حمایت اوباما از معاون اول خود در حالی صورت می گیرد که بایدن به تازگی با اتهامات جنسی روبرو شده است.

البته طرح اتهامات جنسی تازه علیه جو بایدن آن هم در پی کاهش محبوبیت ترامپ به دنبال شیوع کرونا در آمریکا و نقدها از نحوه مقابله دولت وی، حدس ها مبنی بر کوشش جمهوری خواستار برای تخریب چهره تنها نامزد حزب دموکرات را بالا برده است.

تارا رید زنی که ماه گذشته میلادی آغاز به طرح اتهاماتی علیه جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری کرد، حالا می گوید این معاون رییس جمهوری پیشین آمریکا که در آن سالها سناتور ایالت دلاور بوده، وی را مورد تعرض جنسی قرار داده است.

این زن که نزدیک به 30 سال پیش از کارمندان دفتر بایدن بوده است می گوید در سال 1993میلادی توسط بایدن در راهروهای سنا مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته و هرچند در آن موقع تنها به گزارش آزار و اذیت توسط بایدن به پلیس اکتفا نموده، اما حالا به دلیل برطرف محدودیتها، دیگر دلیلی برای پنهان ماندن ماجرا نمی بیند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران اوباما انتخاب بایدن برای ریاست جمهوری 2020 آمریکا را تایید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اوباما انتخاب بایدن برای ریاست جمهوری 2020 آمریکا را تایید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید