بخش رسانه در جشنواره تلویزیونی مستند

به گزارش وبلاگ بارزند، چهارمین جشنواره تلویزیونی مستند در بخش مستندنگاری و عکس پذیرای آثار اهالی رسانه خواهد بود.

بخش رسانه در جشنواره تلویزیونی مستند

به گزارش وبلاگ بارزند به نقل از روابط عمومی جشنواره، بخش مستندنگاری و عکس یکی از بخش های ویژه چهارمین جشنواره تلویزیونی مستند است که سعی دارد سهم اهالی رسانه و عکاسان را در این جشنواره افزایش دهد.

این جشنواره می کوشد تا با تشویق وبلاگ بارزند و روزنامه نگاران برای افزایش قدرت نویسندگی، تحلیل و توصیف و انتخاب برترین گزارش های مستند در رسانه های نوشتاری طی دو سال گذشته گامی در جهت گسترش این رویکرد در جامعه بردارد.

شرکت کنندگان در این مسابقه، گزارش مطبوعاتی خود را در سه قالب تحقیقی، توصیفی و خبری حول محور مسائل اجتماعی (محیط زیست، دفاع مقدس و مقاومت، آسیب اجتماعی، سبک زندگی، آداب و رسوم، حقوق شهروندی و مسائل شهری، سیاست، ورزش و ...) نوشته و ارسال کنند. سال انتشار گزارش های ارسالی باید از آغاز سال 97 تا پایان مهلت ارسال آثار جشنواره باشد.

از میان آثار راه یافته به بخش مسابقه به انتخاب داوران جشنواره به سه نفر جایزه ویژه اهدا خواهد شد. همچنین از ویژگی مثبت این بخش باید به این موضوع اشاره کرد که به آثار راه یافته به بخش مسابقه مبلغ 500 هزار تومان جایزه نقدی به عنوان حق التالیف اهدا می شود.

بخش عکس مستند نیز با هدف شناسایی و حمایت از عکاسان مستعد و فعال در حوزه عکاسی مستند، کمک به رشد کیفیِ تولید و دیده شدن عکس مستند و حمایت و تقویت جریان تولید عکس مستند برگزار می شود.

شرکت تمامی عکاسان آماتور و حرفه ای از سراسر ایران با استفاده از هر نوع دوربین عکاسی اعم از دیجیتال و آنالوگ در این مسابقه آزاد است؛ البته استفاده از موبایل، تنها در بخش تک عکس، مجاز است.

عکاسان می توانند عکس های گذشته خود را که طی پنج سال اخیر عکاسی کرده و منطبق با موضوع است به جشنواره ارائه کنند. همچنین از ویژگی های مثبت این بخش برای عکاسان این است که هیچ گونه منعی برای ارسال عکس هایی که در رسانه ها و یا جشنواره ای دیگر منتشر شده اند، وجود ندارد.

علاقمندان به شرکت در این جشنواره می توانند تا 10 تیر ماه 1399 با مراجعه به سایت https://festdoctv.com آثار خود را برای دبیرخانه چهارمین جشنواره تلویزیونی مستند ارسال کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بخش رسانه در جشنواره تلویزیونی مستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بخش رسانه در جشنواره تلویزیونی مستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید