چگونه بفهمیم کودک مبتلا به دیابت است؟

به گزارش وبلاگ بارزند، فوق تخصص بیماری های غدد درون ریز و متابولیسم بچه ها گفت: علائم دیابت در بچه ها و بزرگسالان فرقی ندارد و یکی است؛ چیزی که در دیابت بسیار مهم است لاغر شدن به همراه پُرنوشی، پُر ادراری و پرخوری است.

چگونه بفهمیم کودک مبتلا به دیابت است؟

به گزارش وبلاگ بارزند، مریم رزاقی آذر در تبادل نظر با فارس درباره علائم دیابت نوع 2 در بچه ها، گفت: علائم دیابت در بچه ها و بزرگسالان فرقی ندارد و یکی است؛ چیزی که در دیابت بسیار مهم است لاغر شدن به همراه پُرنوشی، پُر ادراری و پرخوری است.

وی اضافه کرد: در دیابت نوع 2 که معمولا با پرخوری همراه است، افراد وزن کم می نمایند.

این فوق تخصص بیماری های غدد درون ریز بچه ها با اشاره به اینکه دیابت نوع 2 در بچه ها کمتر است، گفت: ابتلاء به این نوع دیابت زمانبر است؛ به همین دلیل بیشتر در افراد بالای 40 سال ظاهر می گردد.

رزاقی آذر در مورد کنترل دیابت در بچه ها، توضیح داد: چاقی با فشارخون و چربی خون بالا و دیابت نوع 2 توأم می گردد؛ چاقی، مادر همه بیماریهاست و باید از کودکی وزن فرزندان کنترل گردد تا دچار چاقی نشوند.

وی برای پیشگیری از ابتلای بچه ها به دیابت، اضافه کرد: وزن و قد کودک باید طبق استاندارد منحنی رشد و وزن باشد تا وی دچار چاقی نگردد؛ به این نکته هم باید توجه کنیم که در خوردن خوراکی های شیرین و شیرینی جات زیاده روی نکنیم؛ چراکه باعث ولع بیشتر و به تبع آن چاقی می گردد.

منبع: جام جم آنلاین

به "چگونه بفهمیم کودک مبتلا به دیابت است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه بفهمیم کودک مبتلا به دیابت است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید