مخالفت آمریکا با درخواست روسیه برای برگزاری نشست شورای امنیت درباره ایران

به گزارش وبلاگ بارزند، پس از اقدام غیرقانونی آمریکا در کلید زدن مکانیزم بازگشت تحریم ها علیه ایران، روسیه درخواست برگزاری نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره این اقدام آمریکا شد که واشنگتن با برگزاری این نشست که قرار بود امروز، آدینه برگزار گردد، مخالفت کرد.

مخالفت آمریکا با درخواست روسیه برای برگزاری نشست شورای امنیت درباره ایران

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بارزند، خبرنگار شبکه خبری سی بی اس آمریکا اظهار داشت که آمریکا با درخواست مسکو برای برگزاری نشست امروز شورای امنیت سازمان ملل درباره اقدام واشنگتن در فعال کردن مکانیزم ماشه مخالفت نموده است.

روز 20 آگوست (30 مرداد)، آمریکا با ارسال نامه ای به شورای امنیت خواهان شروع فرایند بازگشت اتوماتیک [تحریم ها]شده که به طرف های برجام اجازه می دهد خواهان بازاعمال تحریم های چندجانبه ای علیه ایران شوند که ذیل مفاد قطعنامه 2231 علیه ایران برطرف شده است.

پس از اقدام روز گذشته واشنگتن، روسیه خواهان برگزاری نشست مجازی شورای امنیت، با توجه به تحولات روز گذشته شد.

سه کشور اروپایی که طرف ایران در توافق هسته ای برجام هستند هم بلافاصله با صدور بیانیه مشترکی با اقدام آمریکا مخالفت کردند.

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه ای تأکید کرد آمریکا طرف مشارکت کننده در برجام نیست و نمی تواند از فرایند بازگشت تحریم ها علیه ایران که در قطعنامه 2231 به آن اشاره شده استفاده کند.

نمایندگی چین در سازمان ملل نیز اقدام آمریکا را محکوم کرد و گفت که این اقدام یک نمایش سیاسی است که ایالات متحده به راه انداخته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "مخالفت آمریکا با درخواست روسیه برای برگزاری نشست شورای امنیت درباره ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت آمریکا با درخواست روسیه برای برگزاری نشست شورای امنیت درباره ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید