لوکوموتیو های دیزلی به LNG تبدیل می شود

به گزارش وبلاگ بارزند، وزیر راه و شهرسازی، گفت: در بخش ریلی با وزارت نفت تفاهم نامه امضا کرده ایم که لوکوموتیو های دیزلی به LNG تبدیل شود.

لوکوموتیو های دیزلی به LNG تبدیل می شود

به گزارش گروه اقتصادی وبلاگ بارزند، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، ظهر امروز در مراسم رونمایی از سامانه ملی پایش اطلاعات انرژی ساختمان با بیان اینکه کاهش مصرف انرژی برای حفظ محیط زیست و سلامت جامعه از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: وزارت راه و شهرسازی در بخش حمل و نقل جاده ای و ریلی بهینه سازی مصرف سوخت را در دستور کار دارد که در این حوزه در بخش ریلی با وزارت نفت تفاهم نامه امضا کرده ایم که لوکوموتیو های دیزلی به LNG تبدیل شود.

* در آینده شاهد نوسازی ناوگان حمل ونقل هستیم

وزیر راه و شهرسازی در بیان اقدامات آینده این وزارت خانه در بخض حمل و نقل، گفت: در بخش جاده ای نوسازی ناوگان را در دستور کار داریم و همه معاهدات آن امضا شده و این موضوع اجرایی خواهد شد. در حقیقت شاهد نوسازی ناوگان جاده ای در آینده هستیم و از این طریق مصرف انرژی و سوخت در جاده ها کاهش می یابد.

وی ضمن اشاره به سامانه ملی پایش اطلاعات انرژی ساختمان اضافه نمود: وزارت نفت به عنوان یک وزارت خانه ذی ربط از کاهش مصرف انرژی در ساختمان ها حمایت می کند.

اسلامی، با اشاره به درخواست وزارت راه از وزارت علوم به منظور مطرح شدن واحد های مقررات ملی در چارت دانشجویان رشته های مرتبط، گفت: مباحث مربوط به مقررات ملی ساختمان در بخش مصرف انرژی، مادامی که در طراحی و ساخت مورد اهتمام نباشد عملاً نمایشی است و ساخت و ساز ها همچنان سنتی باقی می ماند.

* لزوم آموزش مهندسان به منظور کاهش مصرف انرژی

عضو کابینه دولت دوازدهم در بیان راه حل های ارتقا کیفیت ساختمان و کاهش مصرف، شرح داد: سه فرآیند را در بخش کاهش مصرف انرژی در ساختمان همزمان پیگیری می کنیم که شامل نشر مقررات آموزشی به مهندسان و دانشجویان رشته های مهندسی با همکاری وزارت علوم و مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و درج این مباحث در دروس تخصصی دانشجویان مهندسی، رعایت انرژی سیوینگ در تولید مصالح و نهاده های ساختمانی و سومین سناریو نیز ارتقا مهارت و صلاحیت سازندگان است که در نتیجه برچسب انرژی و شناسنامه ساختمان معنا خواهد یافت.

وزیر راه و شهرسازی در ارتباط با اخذ عوارض از عدم رعایت کنندگان مقررات ملی ساختمان گفت: از سازندگانی که این مباحث را رعایت نکنند اخذ عوارض در نظر گرفته ایم تا همه مکلف به بهره گیری از مقررات شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "لوکوموتیو های دیزلی به LNG تبدیل می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لوکوموتیو های دیزلی به LNG تبدیل می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید