شریعتی: هیئت رئیسه به تاجگردون اجازه دفاع داد ، رسیدگی به پرونده در کمیسیون اصل نود

به گزارش وبلاگ بارزند، نماینده تهران در مجلس گفت: طبق ماده 32 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، تصریح نشده بود در مواردی که کمیسیون تحقیق اعتبارنامه فرد را تایید کرده، منتخب اجازه صحبت داشته باشد، اما برای رعایت انصاف فرصت کافی را در اختیار آقای تاجگردون قرار داده شد.

شریعتی: هیئت رئیسه به تاجگردون اجازه دفاع داد ، رسیدگی به پرونده در کمیسیون اصل نود

مالک شریعتی نیاسر کننده تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی وبلاگ بارزند، درباره عدم موافقت کنندگان مجلس با اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون منتخب گچساران و باشت گفت: تصمیم هیات رئیسه درباره رأی به اعتبارنامه آقای تاجگردون عاقلانه و مدبرانه بود و با این تصمیم از التهابات احتمالی جلوگیری شد.

وی ادامه داد: طبق ماده 32 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، تصریح نشده بود در مواردی که کمیسیون تحقیق اعتبارنامه فرد را تایید کرده، منتخب اجازه صحبت داشته باشد، اما برای رعایت انصاف در حد اعلی هیات رئیسه مجلس فرصت کافی را در اختیار آقای تاجگردون قرار داد تا مطالب خود را بیان کند.

کننده تهران در مجلس با بیان اینکه آقای زاکانی به کنندگی از معترضین به اعتبارنامه آقای تاجگردون به مدت 15 دقیقه صحبت کرد، گفت: آقای تاجگردون 30 دقیقه برای بیان مطالب خود فرصت داشت که 15 دقیقه از زمان خود را در اختیار آقای پزشکیان قرار داد.

شریعتی با اشاره به اینکه در ابتدای جلسه علنی رأی گیری صورت گرفت و آقای تاجگردون پیروز به کسب رأی مثبت کنندگان نشد، ادامه داد: گزارش کمیسیون تحقیق تایید اعتبارنامه آقای تاجگردون بود که به رأی گذاشته شد. در این موارد آرای ممتنع نیز مخالف محسوب می شود.

وی همچنین با اشاره به پیگیری فساد ایشان در مراجع ذی صلاح، بیان داشت: در مجلس شورای اسلامی دو نهاد یا مجموعه ای هستند که می توانند به پرونده آقای تاجگردون رسیدگی کنند بخش اول که هیئت نظارت بر رفتار کنندگان است که آقای تاجگردون دیگر کننده نیست.

این کننده مجلس با بیان اینکه نهاد دومی که می تواند به این پرونده رسیدگی کند کمیسیون اصل نود است، بیان داشت: معترضین مدارک را در اختیار کمیسیون اصل نود قرار خواهند داد تا رسیدگی های دقیق قضایی و حقوقی در آن کمیسیون انجام شود و اگر نیاز باشد پرونده ای در قوه قضاییه تشکیل شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "شریعتی: هیئت رئیسه به تاجگردون اجازه دفاع داد ، رسیدگی به پرونده در کمیسیون اصل نود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شریعتی: هیئت رئیسه به تاجگردون اجازه دفاع داد ، رسیدگی به پرونده در کمیسیون اصل نود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید