خبرنگاران مردم از خرید زولبیا و بامیه فله ای خودداری نمایند

به گزارش وبلاگ بارزند، تهران- خبرنگاران- رییس اتحادیه قنادان تهران توصیه کرد: طبق پروتکل های بهداشتی مقابله با ویروس کرونا، مردم از خرید و مصرف زولبیا و بامیه ماه مبارک رمضان به شکل فله ای و باز خودداری نمایند.

خبرنگاران مردم از خرید زولبیا و بامیه فله ای خودداری نمایند

علی بهره مند روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار مالی وبلاگ بارزند افزود: اکنون براساس پروتکل های بهداشتی وزارت بهداشت، قنادان موظفند زولبیا و بامیه فراوریی خود را در داخل کارگاه با اوزان مختلف بسته بندی بهداشتی نموده و پس از آن در قنادی ها به فروش برسانند.

وی با تاکید بر اینکه مردم زولبیا و بامیه مصرفی ماه مبارک رمضان را از قنادی های معتبر خریداری نمایند، گفت: بر اساس این پروتکل ها هیچ قنادی اجازه فروش زولبیا و بامیه فله ای و باز را ندارد و با متخلفان برخورد می گردد.

رییس اتحادیه قنادان تهران توضیح داد: در این ایام واحدهای فراوری نان فانتزی و بعضی واحدهای دیگر اقدام به فراوری زولبیا و بامیه می نمایند که این اقدام آنها تخلف و غیرمجاز است و باید دستگاه های نظارتی با آنها برخورد نمایند.

وی از مردم خواست در خرید اینترنتی مصارف خوراکی به ویژه زولبیا و بامیه ماه رمضان دقت نمایند زیرا ممکن است بعضی شبکه های فروش اینترنتی به دلیل اینکه تحت نظارت وزارت بهداشت نیستند فراوریات غیر بهداشتی عرضه نمایند.

بهره مند افزود: سال جاری قیمت هر کیلوگرم زولبیا و بامیه فراوریی درجه یک 24 هزار تومان و درجه دو 20 هزار تومان با احتساب جعبه مشخص شده که نسبت به سال گذشته افزایش 20 درصدی را نشان می دهد.

به گفته وی، این درحالیست که سال گذشته قیمت هر کیلوگرم زولبیا و بامیه درجه یک 20 هزار تومان و درجه دو 18 هزارتومان به فروش می رسید.

رییس اتحادیه قنادان تهران درباره نرخ گذاری شیرینی در سال جدید گفت: با وجود افزایش هزینه های فراوری، فعلا برنامه ای برای افزایش قیمت این محصول نداریم زیرا با شیوع کرونا در دو ماه اخیر میزان فروش واحدهای قنادی به شدت کاهش یافته است.

بهره مند افزود: اکنون در سراسر کشور بالغ بر 35 هزار واحد قنادی با پروانه کسب مجاز داریم که دو هزار واحد آن در داخل تهران فعالیت دارند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران مردم از خرید زولبیا و بامیه فله ای خودداری نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مردم از خرید زولبیا و بامیه فله ای خودداری نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید