خبرنگاران ترکیه عمره گزاران را قرنطینه کرد

به گزارش وبلاگ بارزند، خبرنگاران- آنکارا- دولت ترکیه در چارچوب تدابیر سختگیرانه در قبال ویروس کرونا، از شنبه شب افرادی را که از حج عمره به شهرهای آنکارا و قونیه بازگشته اند، راهی قرنطینه کرد.

خبرنگاران ترکیه عمره گزاران را قرنطینه کرد

به گزارش وبلاگ بارزند به نقل از منابع وزارت بهداری ترکیه ، پیش بینی می شود قریب هزاران نفر در خوابگاههای عمومی که بدین منظور تخصیص داده شده است، تحت قرنظینه قرار بگیرند.

فخرالدین کوجا وزیر بهداری ترکیه روز دوشنبه با اعلام این مطلب گفت: افرادی که مظنون به ویروس کرونا هستند در بیمارستان تحت معاینات پزشکی قرار می گیرند و به قرنطینه منتقل می شوند.

به گفته وزیر بهداری ترکیه اقدامات برای ممانعت از شیوع کرونا ویروس بدون وقفه ادامه دارد.

لازم به ذکر است از روزها قبل مسوولان دولتی ترکیه و سازمان امور دیانت به کرات از افرادی که به عممره سفر می کنند خواسته بودند تا 14 روز خود را در منازلشان بطور داوطلبانه قرنطینه بکنند.

در پی انتشار تصاویر از حجاج که به ترکیه مراجعه و در منازل خود قرنطینه شده بودند در رسانه های اجتماعی از صبح امروز دهها هزار کاربر در توئیتر خواستار مداخله وزارت بهداری در این مساله شدند.

گفته می شود تعداد عمره گزاران ترکیه در بعد از شیوع کرونا 21 هزار نفر بوده است که تنها 5 هزار نفر از آنان تا به امروز مراجعه نکرده اند.

به ادعای کاربران توییتر با ورود عمره گزاران از عربستان ویروس کرونا که تا به امروز در مناطق مختلف ترکیه پخش نشده بود ، بطور گسترده پخش خواهد شد.

مسوولان دولتی ترکیه تا به امروز تعداد ابتلایان به کرونا را تنها شش نفر اعلام کرده اند که پنج نفر از آنان از اعضای یک خانواده و یک نفر دیگر نیز یکی از افراد بازگشته از عمره می باشد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران ترکیه عمره گزاران را قرنطینه کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ترکیه عمره گزاران را قرنطینه کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید