تورم تولیدکننده بخش صنعت در فصل بهار اعلام شد

به گزارش وبلاگ بارزند، مرکز آمار، گزارش شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت در فصل بهار 99 را گفت. بر این اساس تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) در فصل بهار 1399 به 8،1 درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل، 6.3 واحد درصد افزایش دارد. در میان بخش های مختلف صنعتی، کم ترین تورم فصلی مربوط به رشته فعالیت های صنایع زغال سنگ و پالایشگاه های نفت (1.8- درصد) و صنایع محصولات شیمیایی (2.8 درصد) و بیشترین آن به ترتیب مربوط به تولید ماشین آلات اداری و محاسباتی (38 درصد)، تولید سایر وسایل حمل و نقل (34 درصد) و تولید کاغذ و محصولات کاغذی (23 درصد) است.

تورم تولیدکننده بخش صنعت در فصل بهار اعلام شد

تورم نقطه به نقطه به 7.8 درصد رسید

تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) در فصل بهار1399 به 7.8 درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در در فصل قبل، 5.5 واحد درصد کاهش داشته است. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط تولیدکنندگان محصولات صنعتی به ازای تولید کالا های خود در داخل کشور، در فصل بهار 1399 نسبت به فصل بهار 1397، 7.8 درصد افزایش دارد. در بخش های مختلف صنعتی، کمترین تورم نقطه به نقطه مربوط به تولید زغال سنگ و پالایشگاه های نفت (21.8- درصد) و بیشترین آن مربوط تولید ماشین آلات اداری و محاسباتی (89.7 درصد) است.

تغییرات میانگین شاخص قیمت تولیدکننده محصولات صنعتی در داخل کشور در چهار فصل منتهی به فصل بهار 1399 نسبت به مدت مشابه در سال قبل به 23.8 درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل 18 واحد درصد را کاهش نشان می دهد. در فصل مورد بررسی، در میان بخش های مختلف صنعتی در کشور، کمترین تورم سالانه مربوط به تولید زغال سنگ و پالایشگاه های نفت (4.2 درصد) و بیش ترین آن به ترتیب مربوط به تولید ماشین آلات اداری و محاسباتی (112.1 درصد)، انتشار، چاپ و تکثیر رسانه های ضبط شده (69.2 درصد) و تولید وسایل نقلیه موتوری، تریلر و نیم تریلر (62.4 درصد) است.

منبع: باشگاه وبلاگ بارزند

منبع: تجارت نیوز

به "تورم تولیدکننده بخش صنعت در فصل بهار اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تورم تولیدکننده بخش صنعت در فصل بهار اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید