ترامپ: فشار بر گردن گاهی ضروری است

به گزارش وبلاگ بارزند، رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه ای اظهار داشت که گاهی ممکن است پلیس در رویارویی با مظنونان مجبور به استفاده از شیوه فشار بر گردن گردد!

ترامپ: فشار بر گردن گاهی ضروری است

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ بارزند، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با شبکه خبری فاکس نیوز خاطرنشان کرد که گاهی ضروری است که پلیس بر گردن مظنونان فشار وارد کند.

در حالی که کمتر از سه هفته از قتل یک شهروند سیاهپوست آمریکایی به دلیل فشاری که یک افسر پلیس با زانو بر گردنش وارد کرد می گذرد، دونالد ترامپ در مصاحبه ای که امروز آدینه از شبکه خبری فاکس نیوز پخش شد، گفت: خاتمه دادن به استفاده پلیس از شیوه فشار بر گردن به طور کلی تصمیم خوبی است که البته اتخاذش بر عهده مقامات محلی است. اما در بعضی از موارد وقتی پلیس به صورت تک به تک با مظنون روبرو می گردد، شاید استفاده از این روش لازم باشد.

روز دوشنبه 25 می (5 خرداد) یک افسر سفیدپوست در آمریکا یک مرد سیاه پوست غیرمسلح را در شهر مینیاپولیس با فشار دادن زانوی خود بر گردن او به قتل رساند و پس از آن ایالت مینه سوتا و چندین ایالت دیگر آمریکا شاهد برگزاری تظاهرات گسترده مردمی در اعتراض به تبعیض و همچنین رفتار نژادپرستانه و وحشیانه پلیس با سیاهپوستان بوده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از زمان آغاز اعتراضات تا به امروز چندین بار به صورت مستقیم و غیرمستقیم معترضان را تهدید نموده است. وی اصرار دارد که برای سرکوب اعتراضات، علاوه بر نیروهای پلیس و نیروهای گارد ملی آمریکا از نیروهای ارتش نیز استفاده کند.

ترامپ دوشنبه گذشته در اوج اعتراضات علیه نژادپرستی ساختاری در آمریکا، در یک نشست ویدیویی با فرمانداران ایالت های این کشور خاطرنشان کرد که دولتش میخواهد هزاران نفر از معترضان به قتل یک شهروند سیاهپوست توسط پلیس را بازداشت و اعتراضات را به شدت سرکوب کند.

روز شنبه نشریه آمریکایی واشنگتن پست به نقل از منابع مطلع در کاخ سفید گزارش داد که دونالد ترامپ خواهان استقرار 10 هزار نیروی ارتش در پایتخت آمریکا برای یاری به سرکوب اعتراضات بوده است، اما ویلیام بار دادستان کل، مارک اسپر وزیر دفاع و مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در کاخ سفید با استقرار نیروهای رزمی ارتش در شهر واشنگتن مخالفت نموده و در نهایت ترامپ از تصمیم خود عقب نشینی نموده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ترامپ: فشار بر گردن گاهی ضروری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: فشار بر گردن گاهی ضروری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید