تاثیر ادب در نماز خوان شدن فرزند

به گزارش وبلاگ بارزند، کسی که می خواهد بچه اش نماز خوان گردد باید از هر لحاظی بچه مودبی تربیت کند

تاثیر ادب در نماز خوان شدن فرزند

به گزارش وبلاگ بارزند ، ما یکی از مشکلاتمون با افراد مذهبی اینه که میگویند: ما بچه هایمان نماز نمیخواند ، نوجوانان باید نماز بخوانند نماز خواندن اینه که ما سر صبح و در مقابل خداوند بخوایم نماز بخوانیم که باید یکسری آداب خاص را رعایت کنیم ولی احکام شخصی را چه کسی انجام می دهد؟کسی که سبک زندگی اش متناسب با این آداب است.

شرایط لازم برای نماز خوان کردن جوانان

برای راحتی نماز خواندن جوانان میدانید چه شرایطی ضروری است؟ این که بچه خودش باید کاملا مودب باشد مودب بودن احکام شرعی لازم ندارد این بر میگردد به سبک زندگی ولی وقتی بچه مودب باشد نماز خواندن برای او راحت تر است یک بار به بچه بگویی نماز واجب است ، بخوان ! چون برایش راحت است میخواند مریض که نیست که نخواند الان وقتی میگوییم نماز واجبه سبک زندگی تنبلی را توی خون این بچه نموده ایم.این روش زندگی یک بلای دیگر هم سرش آورده آن هم اینکه هر کاری نموده برایش پاداشی در نظر گرفتیم یا برای نمره یا پول یا غیره چون عادت نموده تو مدرسه هر کاری نموده باشد برای آن مزد دریافت کند این روش زندگی به اون ادب نداده که عشق کند و لذت ببرد از رعایت ادب ، این روش زندگی ها درست نیست ما هم نمی گوییم که این روش زندگی های نادرست حرام است ما نمی گوییم با صف از کلاس بیرون بیا ما می گوییم با صف به داخل کلاس ها بروید اما این غلط است و این که با صف بیرون بیاییند بار ادبی بیشتری دارد.

ما به روش زندگی کاری نداریم که فقط می گوییم نمازت را خوندی! اینجوری زده می شوند از نماز ، نماز برای کسی راحت است که نظم داشته باشد در مدرسه هر کاری که مینمایند با تشویق و تنبیه انجام می گردد پس این کار اشتباه است و نماز نمی خوانند.

ساعت خواب معین در خانواده هست؟خیر ، خب ایشان کی از خواب بیدار می شوند؟ وقتی که از خواب خسته شوند این فرد معین است که نماز خوان نمی گردد روش صحیح زندگی صندلی انجام شرعیات است عالمان دلسوز قبل از اینکه به شرعیات بپردازند دانش لازم را پیدا نموده و با خانواده ها همکاری نمایند روش زندگی را درست نمایند اینجاست که شرعیات به راحتی آب خوردن می گردد شرعیات سخت و سخت نیستند این را همه می پذیرند پس روش زندگی هایمان را درست کنیم.

کسی که می خواهد بچه اش نماز خوان گردد باید از هر لحاظی بچه مودبی تربیت کند کسی در این راه پیروز و سر بلند است که 20 تا کار در زندگی زوز مره خود دارد ولی همه را بر خلاف میل شخصی خود انجام می دهد برای اینکه بنا از روی ادب است و برای روش درست زندگی کردن است.

برگرفته از سخنرانی استاد پناهیان

منبع: جام جم آنلاین

به "تاثیر ادب در نماز خوان شدن فرزند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر ادب در نماز خوان شدن فرزند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید