بیشینه و کمینه سن ابتلا و فوت ناشی از کرونا در ایران

به گزارش وبلاگ بارزند، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، نمودار توزیع سنی و جنسی موارد ابتلای قطعی و فوت ناشی از ویروس کرونا در ایران را منتشر کرد.

بیشینه و کمینه سن ابتلا و فوت ناشی از کرونا در ایران

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ بارزند، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، نمودار توزیع سنی و جنسی موارد ابتلای قطعی و فوت ناشی از ویروس کرونا در ایران را منتشر کرد.

کیانوش جهانپور بامداد شنبه در حساب توییتری خود، نمودار های توزیع سنی و جنسی موارد ابتلای قطعی به ویروس کرونا و فوت ناشی از این ویروس در کشور را منتشر کرد که بر این اساس، حداقل سن ابتلا به این ویروس در کشور زیر یک سال و حداکثر سن ابتلا نیز 98 سال بوده است.

در نمودار دیگری که مربوط به موارد فوت ناشی از این ویروس است نیز حداقل سن فوت ناشی از ویروس کرونا در ایران مربوط به کودک سه ساله ای است که به سرطان خون مبتلا بوده و حداکثر سن نیز 91 سال است.

بر اساس این نمودارها، نسبت مرد به زن در افراد فوت شده یک چهارم و میانگین سنی افراد فوت شده تا به امروز 67 سال بوده است.

همچنین نسبت مرد به زن در موارد قطعی ابتلا به ویروس کرونا در کشور هم یک چهارم بوده و میانگین سنی ابتلا 54 سال است.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت همچنین در توییت دیگری فراوانی تجمعی موارد بیماری ناشی از ویروس کرونا در کشور ها را مقایسه کرد. بر این اساس، متوسط میزان رشد روزانه مبتلایان در کشور های مختلف 33 درصد بوده و مدل نمودار استخراج شده برای ایران شبیه کره جنوبی است.

در این نمودار مقایسه ای، به نظر می رسد که نمودار بعضی کشور ها غیرعادی است. به طور مثال آمریکا به دلیل پنهان کردن کرونا تا روز ششم، ژاپن به دلیل اقدامات سخت و سریع یا عدم دریافت تست از مبتلایان از این جمله است.

در توضیحات این نمودار گفته شده که به نظر می رسد شهر یا کشور های کوچکی مثل هنگ کنگ و سنگاپور هم که در کنترل بیماری پیروز بوده اند بیشتر به دلیل اقدامات سخت گیرانه است که در کشور های عظیم قابل اجرا نیست. مثل مجازات زندان یا پرداخت 10 هزار دلار برای عدم قرنطینه خانگی و البته تعطیلی سریع مدارس هم موثر بوده است.

تا به امروز 11 هزار و 364 نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و 514 نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت نموده و سه هزار و 529 نفر نیز بهبود یافته اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "بیشینه و کمینه سن ابتلا و فوت ناشی از کرونا در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیشینه و کمینه سن ابتلا و فوت ناشی از کرونا در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید