ژاپن: نیازی به شرایط اضطرای نیست، المپیک توکیو برگزار می شود

به گزارش وبلاگ بارزند، نخست وزیر ژاپن می گوید ضرورتی نمی بیند اعلام شرایط اضطراری کند و کشورش همچنان در حال آماده شدن برای برگزاری بازی های المپیک در تابستان است.

ژاپن: نیازی به شرایط اضطرای نیست، المپیک توکیو برگزار می شود

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بارزند، شینزو آبه نخست وزیر ژاپن اواخر روز گذشته (شنبه) در یک کنفرانس خبری گفت ژاپن تا به امروز شاهد هجوم گسترده شیوع ویرس نبوده حتی با وجود این که در بخش هایی از کشور ابتلا به ویروس کرونا مشاهده شده است.

آبه در ادامه هشدار داد اما هنوز زمان آن فرا نرسیده تا از شدت مراقبت و احتیاط کم کرد و از مردم خواست از حضور در مراکز شلوغ و بسته خودداری کنند.

نخست وزیر ژاپن در ادامه افزود: در حال حاضر، ما در شرایطی نیستیم که نیاز به اعلام شرایط اضطراری داشته باشد.

هر چند آبه خاطر نشان کرد که به توصیه های کارشناسان و متخصصان گوش خواهد داد و به دقت شرایط لازم را برای اعلام شرایط اضطراری بررسی خواهد کرد.

این مقام عالی ربته ژاپنی درباره بازی های تابستانی المپیک که قرار است امسال در توکیو برگزار شود، گفت: ما امیدواریم در ابتدا و قبل از هر چیزی بر شیوع ویروس غلبه کنیم و المپیک را بر اساس برنامه اعلام شده برگزار کنیم.

تا به امروز هزار و 484 نفر در ژاپن به ویروس کرونا مبتلا شده اند که تقریبا نصف این تعداد مربوط به کشتی تفریحی پرنس دیاموند می شود. این کشتی با حدود 700 سرنشین در سواحل ژاپن تحت قرنطینه قرار گرفته است و تمامی افراد حاضر در آن به کرونا مبتلا شده اند.

تا به امروز 22 نفر در ژاپن بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ژاپن: نیازی به شرایط اضطرای نیست، المپیک توکیو برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ژاپن: نیازی به شرایط اضطرای نیست، المپیک توکیو برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید