چرا افراد قدکوتاه بیشتر در معرض ابتلا به کرونا هستند؟ (عکس)

به گزارش وبلاگ بارزند، نتایج یک پژوهش نشان می دهد افراد کوتاه قد بنا به دلایلی بیشتر از سایر افراد در معرض ابتلا به کرونا قرار دارند.

چرا افراد قدکوتاه بیشتر در معرض ابتلا به کرونا هستند؟ (عکس)

به گزارش وبلاگ بارزند به نقل از دیلی میل، نتایج یک تحقیق نشان می دهد افراد کوتاه قد نسبت به افراد قد بلند بیشتر در معرض ابتلا به کرونا ناشی از دریافت قطرات آلوده به این ویروس در هوا هستند.

قطرات آلوده به کرونا به سرعت به سطوح پایین تر حرکت می نمایند و به همین دلیل افراد کوتاه قد بیشتر درگیر آن می شوند.

محققان سنگاپوری با انجام آزمایشاتی، شبیه سازی انتقال ویروس کرونا از یک فرد آلوده را به افراد دیگر انجام دادند. در این آزمایش فردی که مثلا کرونا دارد به فاصله دو متری از دیگران قرار گرفته. سپس وقتی او آغاز به سرفه می نماید قطرات آلوده به ویروس او در هوا پخش می شوند.

این آزمایش نشان داد که ذرات آلوده به کرونا مدت کوتاهی در هوا معلق مانده و سپس به آرامی به زمین می افتد.

این تحقیقات دانشگاهی این احتمال را عنوان کرد که افراد کوتاه قد (به عنوان مثال افرادی با قد زیر 159 سانتی متر) بیشتر از افراد قدبلند در معرض استنشاق ذرات آلوده به کرونا قرار دارند.

محققان این آزمایش تاکید می نمایند کلیه افراد کوتاه قد به همین دلیل است که باید فاصله دو متری خود را با دیگران حفظ نمایند چرا که همین آزمایشات نشان می دهد در صورتی که فردی کوتاه قد در مواجهه با فرد آلوده قرار داشته باشد اگر فاصله دو متری را رعایت کند احتمال کمتری برای دریافت ذرات آلوده به ویروس دارد.

این مطالعه با استفاده از انیمیشن ها روی یک مدل کامپیوتری اجرا شده است اما منعکس نماینده یک سناریوی واقعی نیست.

در شکل زیر قطرات قرمز نشانگر قطرات آلوده هستند. این قطرات آلوده چون سنگین ترند زود به طرف زمین سقوط می نمایند. اما اگر در مجاورت فرد کوتاه قد قرار داشته باشند ممکن است به سر و صورت او بپاشند و یا اینکه بر روی لباس او بچسبد.

منبع: جام جم آنلاین

به "چرا افراد قدکوتاه بیشتر در معرض ابتلا به کرونا هستند؟ (عکس)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا افراد قدکوتاه بیشتر در معرض ابتلا به کرونا هستند؟ (عکس)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید