همتی: فعلا برنامه ای برای کنترل مبادی ورودی شهر ها وجود ندارد

به گزارش وبلاگ بارزند، رئیس جمعیت هلال احمر گفت: هنوز برنامه ای برای کنترل ورودی و خروجی شهر ها نداریم.

همتی: فعلا برنامه ای برای کنترل مبادی ورودی شهر ها وجود ندارد

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ بارزند، کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر در نشست و دیدار با سفیر استرالیا در ایران اظهار کرد: خوشحالیم که در شرایط خاص کنونی با همکاری یکدیگر کرونا را شکست دهیم.

وی اقرود: هلال احمر ایران یکی از بزرگترین جمعیت های امدادی خاورمیانه است و حدود 2 میلیون داوطلب هلال احمر دارد و در زمینه های امدادی تجربیات خوبی دارد.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به امدادگران گفت: داوطلبان هلال احمر در زمینه های امدادی و بهداشتی کمک بسیار خوبی به ما می کنند و در زمینه از بین بردن ویروس کرونا اقدامات خوبی انجام دادند.

همتی درباره افراد بی بضاعت شرح داد: افراد ناتوان مالی در شرایط خاص بحران و همین بیماری تحت حمایت هلال احمر قرار می گیرند و جمعیت هلال احمر عضو هیئت حاکم صلیب سرخ است و خدمات انسانی و اقدامات موثری انجام داده است.

وی بیان نمود: از دولت شما تشکر می کنیم که همکاری خوبی با ما دارید و در آتش سوزی های استرالیا بخشی از هموطنان شما فوت شدند و این می طلبد تا در کنار هم به بحث تغییر اقلیم و شرایط موجود توجه داشته باشیم.

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: در کشور ما امکانات اطفای حریق کم است، اما همراهانمان کمک های خوبی انجام می دهند.

همتی با اشاره به کووید 19 گفت: هلال احمر به عنوان معین دولت از 5 ماه گذشته اقدامات خوبی انجام داده است و هلال احمر در فضای مجاری برنامه های آموزشی برای مردم به وجود آورد و در کنار آن شرایطی فراهم شد تا مردم متوجه شوند بدون استرس می توان با کووید 19 روبه رو شد.

وی ادامه داد: شیوع مرونا همزمان با سال نوی ایران بود و 21 میلیون نفر توسط نیرو های داوطلب ما غربالگری شدند. ما تحت تحریم های آمریکا بودیم، اما مردم علی رغم تمام تحریم ها توانستند بهتر از دیگر کشور ها مقاومت کنند و از شما می خواهیم ضمن ارتباط گیری با صلیب سرخ جهانی به ما کمک کنید تا از این بیماری عبور کنیم.

رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: بیش از یکصد و 30 میلیارد تومان مردم در همین شرایط خاص به ما کمک کردند تا این مبلغ را به نیازمندان بیماری کرونا اختصاص دهیم.

همتی گفت: بیش از 155 محموله بین المللی به هلال احمر کمک شد که عمده آن از سوی چین بود و جا دارد از تمام کشور هایی که به ما کمک کردند تشکر کنم.

وی با اشاره به کمک های مردمی گفت: 300 هزار بسته معیشتی میان کسانی که هیچ درآمدی نداشتند توزیع شد و همچنین بسته های بهداشتی و حفاظت شخصی در درب خانه محرومان توزیع شد.

رئیس جمعیت هلال احمر شرح داد: صلیب سرخ استرالیا در اوایل سیل سال گذشته 470 هزار فرانک کمک مالی خوبی به ایران کرد و از شما انتظار داریم به عنوان سفیری که با ایران ارتباط خوبی دارند و هر چند تحت فشار آمریکا قرار گرفته به ما کمک کنند تا بتوانیم وسایل ضروری خود را تهیه کنیم.

همچنین کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر در حاشیه این دیدار در جمع وبلاگ بارزند با اشاره به شیوع ویروس کرونا گفت: با توجه به شرایط خاص کرونا هم اکنون آمادگی بیشتری داریم و تقریبا تمام وسایل حفاظت شخصی بین همکاران توزیع شده است.

رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: جمعیت هلال احمر منتظر اعلام ستاد مرکزی کرونا است تا اگر اقدامات بیشتری نیاز باشد ورود پیدا کند.

همتی درباره کنترل مبادی ورودی شهر ها بیان نمود: فعلا دستورالعملی برای کنترل مبادی ورودی شهر ها وجود ندارد، اما می توان گفت هم جمعیت هلال احمر هم تمام ارکان دولت آمادگی بیشتری دارند تا این بیماری را کنترل کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "همتی: فعلا برنامه ای برای کنترل مبادی ورودی شهر ها وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همتی: فعلا برنامه ای برای کنترل مبادی ورودی شهر ها وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید