سهم بزرگی از فرار مالیاتی به استان تهران تعلق دارد

به گزارش وبلاگ بارزند، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریری استان تهران، با بیان این که، سهم بزرگی از فرار مالیاتی به استان تهران تعلق دارد، گفت: دولت برای پیشبرد برنامه های توسعه ای علاوه بر منابع بودجه ای به دنبال برنامه ها و روش های غیر نفتی است.

سهم بزرگی از فرار مالیاتی به استان تهران تعلق دارد

به گزارش وبلاگ بارزند به نقل از تسنیم، مسعود شفیعی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: پیگیری اولویت های مشخص شده در استان تهران نقش موثری در دیگر استان های کشور خواهد داشت؛ بنابراین با حساسیت بیشتری این اولویت ها را دنبال خواهیم کرد. هدف ما در این شرایط خاص اقتصادی این است که بتوانیم با استفاده از منابع بودجه ای غیر از تخصیص منابع کشوری با ابتکاراتی که دستگاه های اجرایی استان خواهند داشت، استفاده بیشتری داشته باشیم و فعالیت های توسعه ای با سرعت بیشتری در استان تهران دنبال و اجرایی شود.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریری استان تهران با اشاره به موضوع کاداستر گفت: کاداستر می تواند تثبیت اقتصادیاتی را به دنبال داشته باشد و از این نظر مهم شمرده می شود و در حوزه اراضی کشاورزی، افزایش میزان مرغوبیت اراضی را به دنبال خواهد داشت. همچنین نقش مهمی در انگیزه کشارزان برای حفظ مالکیت دارد.

وی ادامه داد: ما با زمین خواری در سطح استان تهران و به خصوص شهرهای شاقتصادی استان تهران روبرو هستیم، بنابراین برنامه کاداستر باید بتواند با سرعت بیشتری تثبیت مالکیت به نفع دولت را به همراه داشته باشد. فکر می کنم کاداستر یکی از پروژه هایی است که قطعا در خدمت توسعه کشور خواهد بود و نقش بازدارنده ای در فساد ایفا خواهد کرد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریری استان تهران به بحث کسری بودجه در استان تهران اشاره کرد و گفت: با توجه به گزارش اخیر رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، علی رغم همه مسائلی که در چندماه ابتدای سال با آن روبرو بودیم، به درآمدهای اقتصادیاتی آسیبی وارد نشده است. اگر چه در درآمدهای نفتی با مسائل جدی روبرو هستیم. بنابراین دولت برای پیشبرد برنامه های توسعه ای علاوه بر منابع بودجه ای به دنبال برنامه ها و روش های دیگری همچون مشارکت عمومی و خصوصی، ایجاد زمینه برای برون سپاری در رابطه با خدمات دولت است. بنابراین بهترین جایگزین درآمدهای نفتی همان درآمدهای اقتصادیاتی است. هرچند با رقم بالایی از فرار اقتصادیاتی در کشور رو به رو هستیم و سهم بزرگی از فراراقتصادیاتی به استان تهران تعلق دارد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران در رابطه با تعداد خانه های خالی اعلام شده در شهر تهران گفت: اعلام شناسایی 500 هزار خانه خالی باید دقیق تر بررسی شود؛ به همین دلیل اخیرا وزارت راه و شهرسازی سامانه ای را ایجاد کرده که از طریق آن می توان آمار دقیق تری را به نظام اقتصادیاتی کشور ارائه داد.

شفیعی همچنین در رابطه با کسری بودجه در استان تهران، گفت: آنچه که به عنوان اداره امور ساختار اجرایی دولت است، کسری بودجه نداریم و دولت موظف است تمام هزینه جاری را تامین کند و برای پیشبرد فعالیت های عمرانی نیز از روش هایی دیگری مانند انتشار اوراق قرضه استفاده کند تا بتواند منابع جدیدی را کسب کند. بنابراین تا این لحظه با توجه به آنچه که رییس سازمان برنامه و بودجه کشور بیان نمود، نسبت به آنچه که قانون پیش بینی کرده بود ما منابع کسب کنیم، نتوانستیم به آن منابع برسیم. اما این به این معنا نیست که با چالش جدی روبرو هستیم. ما امیدواریم این شرایط را نه تنها حفظ کرده بلکه با تامین منابع از روش هایی که به آنها اشاره شد فعالیت های عمرانی را هم با سرعت بیشتری دنبال کنیم.

منبع: همشهری آنلاین

به "سهم بزرگی از فرار مالیاتی به استان تهران تعلق دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهم بزرگی از فرار مالیاتی به استان تهران تعلق دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید