دیابتی ها خطر ویروس کرونا را جدی بگیرند

به گزارش وبلاگ بارزند، بدن افراد دیابتی به دلیل ضعف سیستم ایمنی بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری کرونا واقع شده است.

دیابتی ها خطر ویروس کرونا را جدی بگیرند

به گزارش خبرنگار ،بعد از شیوع بیماری کرونا در ایران و جهان کارشناسان توصیه می نمایند که افراد باید به طور مرتب بهداشت رعایت نموده و از ترددهای غیرضروری در سطح شهر جداً بپرهیزند.

برای پیشگیری از بیماری کود 19 باید در محیط منزل اقامت داشته باشیم و به طور مرتب دست ها را با آب و صابون شستشو دهیم.

واشقانی متخصص غدد بیمارستان مسیح دانشوری وی با اشاره به لزوم مراقبت بیشتر از سوی بیماران دیابتی اظهار کرد: بعضی از بیماران که در بخش های مختلف بیمارستان ها و مراکز درمانی بستری می شوند دچار مسائل قند خون بالا بوده یا مبتلا به دیابت هستند که به دلیل ضعف سیستم ایمنی در بیماران دیابتی احتمال ابتلای آنها به بیماری کرونا بیشتر از سایر افراد است.

واشقانی بیان نمود: بیماران دیابتی باید فاصله خود را با سایر افراد حفظ نمایند و تماس خود را با دیگران به شدت کاهش بدهند همچنین افراد باید به طور مرتب قند خون خود را کنترل نمایند و در زمان مقرر داروهای خود را مصرف و به طور مرتب انسولین شان را تزریق نمایند.

او گفت: بیماران دیابتی باید قند خون خود را به طور مرتب کنترل نمایند تا در معرض خطر کمتری قرار گرفته و طول زمان بستری خود را می توانند با کنترل قند خون کاهش بدهند.

واشقانی تاکید نمود: در بین بعضی از بیماران مقاومت در برابر تزریق انسولین توسط پزشکان دیده شده است. بعضی از بیماران فکر می نمایند که اگر انسولین تزریق نمایند باید این کار را تا آخر عمر ادامه دهند که این مسئله کاملا نادرست است.

او یاد آوری کرد: در چنین شرایط حاد بیماران دیابتی به دلیل عوارض بیماری همچنین تداخلات دارویی باید به پزشکان اجازه تزریق انسولین بدهند. بعد از رفع شدن عوارض برای مقابله با بیماری دیابت می توانند رژیم درمانی خود را ادامه دهند.

چگونه ایمنی مواد غذایی را در شرایط شیوع کرونا حفظ کنیم؟

ماندن در خانه تنها راه قطع زنجیره بیماری کرونا

در روز های کرونایی شستن 20 ثانیه ای دست ها را نباید فراموش کنید

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "دیابتی ها خطر ویروس کرونا را جدی بگیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیابتی ها خطر ویروس کرونا را جدی بگیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید