درخواست تمدید محدودیت ها براساس آمارها

به گزارش وبلاگ بارزند، خبرگزاری خبرنگاران- معاون کل وزارت بهداشت در رابطه با تمدید محدودیت های کرونایی در مناطق و شهرهای دارای شیوع بالا، گفت: تا زمان کنترل کامل بیماری درخواست ادامه محدودیت ها را داریم و بسته به آمارهایی که طی چند روز آینده خواهیم داشت، درخواست تمدید و تشدید برخی از محدودیت ها را خواهیم داشت.

درخواست تمدید محدودیت ها براساس آمارها

به گزارش خبرگزاری وبلاگ بارزند، دکتر ایرج حریرچی در حاشیه مراسم بزرگداشت و بدرقه شهید مدافع سلامت دکتر محمد زارع جوشقانی رییس بیمارستان لبافی نژاد که در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، در جمع وبلاگ بارزند در رابطه با درصد ابتلا و مرگ و میر در بین کادر درمان کشور، اظهار کرد: در همه کشورهای دارای شیوع بالای کرونا، درصد ابتلا و فوتی کادر درمان، پزشکان و پرستان میزان قابل توجهی بوده است، میزان ابتلا و فوتی در بین جامعه پزشکی ما نیز که فداکارانه و ایثارگرانه ارایه خدمت می کنند، همین گونه است، ولی در مقایسه با سایر کشورها عدد و رقم تعیین ندارم.

وی با اشاره به درخواست شورای شهر مبنی بر تعطیلی دو هفته ای تهران برای کنترل شیوع بیماری، اظهار کرد: این درخواست باید ابتدا در ستاد ملی کرونا مطرح شود تا در این رابطه تصمیم گیری شود ولی هنوز مطرح نشده است.

معاون وزیر بهداشت همچنین در پاسخ به نقدها در خصوص پروتکل های درمانی کرونا در کشور، اذعان داشت: همین جا خیلی واضح و شفاف اعلام می کنم که با توجه به اطلاعات علمی موجود در دنیا، هنوز هیچ داروی خاص و موثری برای این بیماری وجود ندارد.

وی ادامه داد: به همین دلیل مطالعه اخیر سازمان بهداشت دنیای نیز نشان داد که داروی رمدسیویر و چند داروی دیگر که خیلی بر روی آن ها حساب می شد، چه در مرگ و میر و چه در طول مدت بیماری بی تأثیرند و به اعتقاد من افکار عمومی و رسانه ها به جای اینکه دنبال دارو بگردند، اجازه بدهند تا دانشمندان دارو را کشف کنند.

به گفته معاون کل وزارت بهداشت، همگی ما باید قسمت اعظم نیروی خود را بر روی اصلاح رفتارهای اجتماعی مردم و اجرای فاصله گذاری های اجتماعی قرار دهیم.

حریرچی با بیان اینکه اعلام و انتشار خبر کشف و تولید دارو و اکسن کرونا خدمت نیست، اظهار کرد: با انتشار هر خبری درباره دارو واکسن کرونا که اکثرا هم بی اساس و کم اساس هستند، سطح و میزان رعایت فاصله گذاری های اجتماعی در سطح جامعه کمتر می شود.

معاون وزارت بهداشت در انتها با بیان اینکه در کوتاه مدت و فاصله چند ماهه بعید است دارو و واکسن موثری برای دسترسی عموم جامعه بشری در دسترس باشد، بیان کرد: درصد مرگ و میر کرونا با میزان ابتلای مردم ارتباط مستقیم دارد.

منبع: خبرگزاری آریا

به "درخواست تمدید محدودیت ها براساس آمارها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست تمدید محدودیت ها براساس آمارها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید