تشکیل کمیته ای برای حل اختلافات بغداد و اربیل، هیات کردستان عراق امروز با الکاظمی ملاقات می نمایند

به گزارش وبلاگ بارزند، سخنگوی معاون نخست وزیر اقلیم کردستان عراق از تشکیل یک کمیته فنی برای حل و فصل اختلافات میان اقلیم و دولت مرکزی عراق اطلاع داد.

تشکیل کمیته ای برای حل اختلافات بغداد و اربیل، هیات کردستان عراق امروز با الکاظمی ملاقات می نمایند

به گزارش ایسنا، سمیر هورامی، سخنگوی معاون نخست وزیر اقلیم کردستان عراق در مصاحبه با خبرگزاری رسمی این کشور (واع) بیان کرد جلسات هیئت اقلیم کردستان عراق با رهبران سیاسی به شکل یکنواخت پیش رفت و در آن ها به مسائل پا بر جا میان دو طرف به ویژه مسائل نفت و پرونده حقوق ها پرداخته شد و یک کمیته فنی نیز برای حل و فصل این پرونده ها تشکیل شد.

وی اضافه کرد: دو طرف برای حل و فصل اختلافات موجود تمایل دارد.

این درحالی است که محمود خوشناو، عضو اتحادیه میهنی کردستان عراق به خبرگزاری المعلومه گفت هیئت کردستان عراق که درحال حاضر در بغداد حضور دارد هیچ پیشرفتی در مصاحبه های خود با ثامر الغضبان، وزیر نفت عراق درباره حل و فصل اختلافات نفتی میان اقلیم و دولت مرکزی عراق نداشته است.

وی اضافه کرد: اعضای هیئت کردستان امروز (آدینه) برای آنالیز روابط میان اقلیم و بغداد با هادی العامری، رهبر ائتلاف الفتح و مصطفی الکاظمی، نخست وزیر مکلف ملاقات می نمایند.

منبع: عصر ایران

به "تشکیل کمیته ای برای حل اختلافات بغداد و اربیل، هیات کردستان عراق امروز با الکاظمی ملاقات می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل کمیته ای برای حل اختلافات بغداد و اربیل، هیات کردستان عراق امروز با الکاظمی ملاقات می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید