بورل از احتمال اعمال تحریم علیه ترکیه اطلاع داد

به گزارش وبلاگ بارزند، فارس نوشت: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در کنفرانس خبری از وجود توافقی برای آماده کردن تحریم هایی علیه ترکیه وجود دارد.

بورل از احتمال اعمال تحریم علیه ترکیه اطلاع داد

جوزپ بورل مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا روز آدینه از ترکیه خواست از اتخاذ اقدامات یکجانبه در دریای مدیترانه خودداری کند.

وی که در کنفرانس خبری مشترک با هایکو ماس وزیر خارجه آلمان صحبت می کرد، اضافه نمود: توافقی برای آماده کردن تحریم هایی علیه ترکیه وجود دارد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اضافه نمود: سرخوردگی اروپایی ها در قبال رفتار ترکیه در دریای مدیترانه در حال افزایش است.

وزیر خارجه آلمان نیز در این کنفرانس خبری گفت: روابط با ترکیه به طور زیادی به دلیل بحران در دریای مدیترانه تحت تاثیر قرار گرفته است.

وی کشورهای اروپایی را فراخواند تا درباره اتخاذ اقدامات شدیدتر در قبال ترکیه در جریان نشست ماه آینده سران اتحادیه اروپا بحث نمایند.

از سوی دیگر آنگلا مرکل صدراعظم آلمان نیز روز آدینه گفت، کشورهای عضو اتحادیه اروپا متعهد به حمایت از یونان در برابر ترکیه هستند.

تنش ها در دریای مدیترانه از سال گذشته و به دلیل کوشش های ترکیه، یونان و قبرس جهت عملیات اکتشاف و حفاری گاز در منطقه شدت یافته و این مسئله به پدیدار شدن تنش های قدیمی منجر شده است.

اتحادیه اروپا چندی قبل بیان کرد که طرح ترکیه برای انجام حفاری برای جستجوی نفت و گاز در سواحل قبرس نگرانی بسیار در این منطقه را موجب شده است. اتحادیه اروپا هشدار داده که این اقدام ترکیه موجب افزایش تنش ها میان این دو کشور شده و غیر قابل قبول است.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "بورل از احتمال اعمال تحریم علیه ترکیه اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بورل از احتمال اعمال تحریم علیه ترکیه اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید