افرادی که دو برابر بیشتر در اثر کرونا راهی بیمارستان می شوند

به گزارش وبلاگ بارزند، نتایج یک مطالعه عظیم حکایت از آن دارد پس از ابتلا به ویروس کرونا یک عامل مهم احتیاج به بستری در بیمارستان را افزایش می دهد.

افرادی که دو برابر بیشتر در اثر کرونا راهی بیمارستان می شوند

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ بارزند به نقل از دیلی میل، نتایج یک آنالیز جدید نشان می دهد چاقی ریسک احتیاج به درمان در بیمارستان را پس از ابتلا به ویروس کرونا به دو برابر افزایش می دهد.

کارشناسان تأکید می نمایند، چاقی یک عامل مهم بستری در بیمارستان در پی ابتلا به این ویروس است.

آنالیز ها همچنین نشان داده است که احتمال دچار شدن افراد چاق به عوارض و بیماری های شدید یا مرگ آنان بر اثر بیماری های عفونی بیشتر است.

دانشمندان انگلیسی داده های بیش از 428 هزار نفر را مطالعه کردند و دریافتند چاقی 2.3 برابر خطر درمان افرادی که به ویروس کرونا مبتلا شده اند را افزایش داده است.

چاقی منجر به شرایطی مانند دیابت نوع 2 و بیماری های قلبی می گردد که هر دوی این عوامل بیماران را در برابر کووید 19 آسیب پذیرتر می نماید.

پژوهش های جدید چندین عامل خطر دیگر برای بستری با در اثر ابتلا به ویروس کرونا را شناسایی کرد؛ استعمال دخانیات و آپنه خواب از جمله این عوامل هستند.

براساس آمار مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های آمریکا حدود 42.4 درصد جمعیت بزرگسال آمریکا چاق هستند و دست کم 18.5 درصد از بچه ها این کشور از دچار اضافه وزنند.

ارقام موجود حکایت از آن دارد که بیش از یک میلیون 329 هزار و 791 نفر در آمریکا مبتلا به ویروس کرونا شده اند و بیش از 79 هزار و 500 نفر در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "افرادی که دو برابر بیشتر در اثر کرونا راهی بیمارستان می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افرادی که دو برابر بیشتر در اثر کرونا راهی بیمارستان می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید