علیه سازمان خصوصی سازی اقدام قضایی می کنیم

به گزارش وبلاگ بارزند، سرپرست کانون شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت با بیان اینکه سازمان خصوصی سازی مقصر جاماندن 1.9 میلیون نفر است، گفت: مدارک را برای اقدام قضایی علیه سازمان خصوصی سازی جمع آوری می کنیم.

علیه سازمان خصوصی سازی اقدام قضایی می کنیم

به گزارش وبلاگ بارزند، محمد خزایی، سرپرست کانون شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت در تبادل نظر با خبرنگار مهر در پاسخ به این سوال که علت جاماندن 1.8 میلیون نفر از سهامداران عدالت چیست، گفت: آخرین بک آپ شرکت های تعاونی که پس از ثبت نام آخرین مشمولین در حدود سال 91 تکمیل شد، همین الآن نیز موجود است و اگر کسی بخواهد می تواند کلیه بک آپ ها را مشاهده کند که چه زمانی این اطلاعات برای سازمان خصوصی سازی ارسال شده است. همچنین بنا بر این اطلاعات تعیین است که از یک خانواده 5 نفره به عنوان مثال دو نفری که در سازمان کد ملی شأن ثبت نشده، چه زمانی ثبت نام نموده اند و چه زمان اطلاعات آنها ارسال شده است.

وی ادامه داد: درباره اختلافی که در آمار بین شرکت های تعاونی و سازمان خصوصی سازی به وجود آمده مقصر اصلی، سازمان خصوصی سازی است که اطلاعات را دریافت ننموده و یا بد دریافت نموده است.

برای بعضی سود سهام عدالت واریز شده اما سهامدار سهام عدالت نیستند!

خزایی گفت: افرادی وجود دارند که در شرکت های تعاونی ثبت نام شدند، برگه سهام دارند و یک مرحله هم برای آنها توسط سازمان خصوصی سازی سود واریز شده است ولی در حال حاضر نام و اطلاعات آنها در سامانه سازمان خصوصی سازی ثبت نشده است؛ این موارد به وضوح تقصیر سازمان خصوصی سازی است.

وی ادامه داد: به عنوان یک نمونه دیگر، مستنداتی قانونی وجود دارد که برای شخص، برگه رسید بانکی صادر شده و او پولش را نیز از بانک گرفته است اما سهام دار نیست. موارد این چنینی زیاد است.

سرپرست کانون شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت اضافه کرد: در مواردی فرد مورد نظر در افزایش سرمایه ای که هر سال اتفاق می افتد نیز مشارکت می نموده و نامش هم در شرکت ها ثبت شده است.

خزایی اضافه کرد: نزدیک به حدود 1.9 هزار نفر مغایرت وجود دارد که در حال جمع آوری مستندات مربوط به این 1.9 میلیون نفر از استان ها هستیم.

علیه سازمان خصوصی سازی اقدام قضائی خواهیم کرد

وی با انتقاد از اظهارات معاون سازمان خصوصی سازی، گفت: سازمان خصوصی سازی تقصیر را گردن تعاونی ها می اندازد اما از لحاظ قانونی، هر فرد بعد از پذیرش اولیه وقتی برگه سازمان چاپ شده و بر روی آن مهر تعاونی درج می گردد، سهامدار است.

وی در خاتمه تاکید نمود: متأسفانه سازمان خصوصی سازی زیر بار این موضوع نمی رود ما نیز هر تلاشی که کردیم نتوانستیم کاری انجام دهیم و در حال حاضر مدارک را برای اقدام قضائی علیه سازمان خصوصی سازی جمع آوری نموده ایم و در این زمینه مدرک به اندازه کافی وجود دارد.

منبع: اقتصادنیوز

به "علیه سازمان خصوصی سازی اقدام قضایی می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علیه سازمان خصوصی سازی اقدام قضایی می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید